Студенти філологічного факультету ЗНУ взяли участь у заході зі вшанування пам’яті поета Володимира Булаєнка
13 вересня студенти 2 курсу філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом доцента кафедри української літератури Валентини Кравченко взяли участь у відкритті меморіальної дошки українському поетові-воїну і вчителю − Володимиру Булаєнку (1918-1944 рр.) в Чапаєвському НВК (с. Чапаєвка, Пологівський р-н, Запорізька обл.). Свято приурочили до ювілею поета, якому в цьому році виповнилося б 95.
У 1940-1941 рр. Володимир Булаєнко вчителював у залізничній Чапаєвській школі. Саме тому меморіальну дошку на його честь вирішили відкрити в цьому селі. На початку свята сільський голова Микола Гузенко і директор Чапаєвського НВК Федір Мацюця щиро вітали гостей із усієї України. Серед почесних гостей, присутніх на урочистостях, був і рідний брат поета Віктор Крачковський. Також на захід завітала делегація земляків Володимира Булаєнка.
Символічно, що меморіальну дошку виготовив земляк письменника Володимир Поліщук. Ініціатором заходу, присвяченого вшануванню поета, стала голова Запорізької філії міжнародного громадського об’єднання «Земляцтво «Хмельниччина»» Раїса Ліфантій. Другокурсники філологічного факультету Запорізького національного університету на чолі з доцентом кафедри української літератури Валентиною Кравченко не лише завітали на захід, а й декламували вірші митця.
Гості свята, учні та вчителі школи, мешканці села під час свята змогли насолодитися поезією Володимира Булаєнка, дізнатися про історію його життя, від брата почути маловідомі факти його біографії. Так, зокрема присутнім на заході розповіли про те, що 19 серпня 1944 року у віці 26 років у бою з фашистами за визволення литовського м. Бауска поета-воїна було смертельно поранено. Саморобні зошити з його віршами потрапили до поета і головного редактора журналу «Дніпро» Андрія Малишка, який надрукував частину доробку Володимира Булаєнка в журналі. Згодом, у 1958 році, вийшла його перша збірка «Поезії» з передмовою Ліни Костенко. А в 1961 році Олесь Гончар посмертно прийняв поета до спілки письменників України.
Олександра Ємельянова, Маргарита Тарасова,
студенти 2 курсу філологічного факультету