На факультеті журналістики ЗНУ відбулося відкриття конференції «Українське національне виховання: реалії, тенденції, перспективи»
3 жовтня в Запорізькому національному університеті відбулося урочисте відкриття та пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українське національне виховання: реалії, тенденції, перспективи». Організатори заходу – Запорізький національний університет, Національна академія педагогічних наук України, Міжнародний освітній Фонд імені Ярослава Мудрого та факультет журналістики ЗНУ. Інформаційними спонсорами заходу виступили газети «День» та «Голос України».
Від імені ректора ЗНУ та адміністрації університету до присутніх із привітальним словом звернувся проректор з питань науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук, професор Володимир Волков. Він висловив сподівання на плідну роботу учасників конференції, які об’єднали свої зусилля задля обговорення актуальних проблем.
Декан факультету журналістики, доктор філологічних наук, професор Володимир Манакін у своєму зверненні зазначив, що велика кількість учасників заходу свідчить про зацікавленість темою конференції та питаннями, запропонованими для обговорення.
Модератором засідання виступив заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики, завідувач кафедри журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Костюк.
Першим із доповіддю на тему «Археологічна спадщина та археологічна діяльність як фактор розвитку нового напрямку сучасної педагогіки» виступив доктор історичних наук, професор кафедри соціальних та публічних комунікацій Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, завідувач кафедри музейної справи Кримського університету культури, мистецтв та туризму Олександр Кислий. Він провів паралелі між педагогічною діяльністю та археологією, зазначивши при цьому, що терміни «археологічна педагогіка» та «педагогічна археологія» є синонімічними. Олександр Євгенович розглянув таке поняття, як «чорні археологи» та презентував нове бачення методів археологічних досліджень.
Президент Міжнародного освітнього Фонду імені Ярослава Мудрого, доктор філологічних наук, професор Валентина Стрілько представила роботу «Мета та завдання українського педагогічного виховання початку XXI століття». Вона акцентувала увагу присутніх на таких поняттях, як «український патріотизм» та «український націоналізм». Валентина Василівна зазначила, що виховання сучасної молоді повинне починатися з вивчення українських традицій та звичаїв, української історії та української мови – адже це найголовніше, чим повинен володіти справжній українець чи українка.
Директор «Обласного центру патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради Марина Шконда розповіла про діяльність їхнього закладу. Вона також представила останні напрацювання центру та реалізовані ними проекти.
Кандидат педагогічних наук, доцент Національної академії педагогічних наук Любов Калашник виступила доповідь «Національне виховання дітей-сиріт в умовах системи піклування (на прикладі Китаю)».
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики ЗНУ Павло Мірошниченко презентував роботу «Риси національної картини світу у сучасних радіопрограмах: спроба контент-аналітичного дослідження». Павло Васильович у процентному співвідношенні навів статистику використання мов (української, російської та англійської) журналістами на радіо та звичайними людьми в повсякденному житті.
Заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики, завідувач кафедри журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Костюк виступив із доповіддю «Проблеми форми і змісту національного виховання студентської молоді». Віктор Володимирович поділився з присутніми власним досвідом із цього питання.
Після закінчення пленарного засідання учасники конференції мали змогу взяти участь у засіданні круглого столу «Законодавче забезпечення національного виховання».
Також робота конференції передбачає засідання 4 секцій за напрямами: «Теорія і практика українського національного виховання», «Теорія і методика підготовки майбутніх педагогів до національного виховання учнів», «Національне виховання студентів вищих навчальних закладів на прикладі вивчення дисциплін гуманітарного і соціально-економічного циклів», «Роль ЗМІ у національному вихованні молоді».
Ксенія Назаренко