Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Законодавче забезпечення національного виховання»

На факультеті журналістики ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Законодавче забезпечення національного виховання»

03.10.2013 16:13 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

3 жовтня у рамках проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українське національне виховання: реалії, тенденції, перспективи» на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу на тему «Законодавче забезпечення національного виховання».

Участь у засіданні взяли к. пед. н., доцент, завідувач кафедри журналістики ЗНУ Віктор Костюк, к. філол. н., доцент кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю ЗНУ Ірина Бондаренко, Президент Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого, кандидат педагогічних наук Валентина Стрілько, президент Всеукраїнської федерації національних єдиноборств «Спас» Олександр Притула, заступник директора Центру молоді ЗОДА, президент фонду молодіжного розвитку «Новатор» ім. А. Первозванного Андрій Онищенко, д. іст. н., професор кафедри соціальних та публічних комунікацій Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, завідувач кафедри музейної справи Кримського університету культури, мистецтв та туризму Олександр Кислий, журналіст газети «Голос України» Леонід Сосницький, викладачі та студенти факультету журналістики, юридичного факультету та інші.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулася Валентина Стрілько. Вона зазначила, що тема засідання є вкрай актуальною як для українського народу, так і для української держави загалом. На сьогоднішні в Україні немає закону про українське національне патріотичне виховання, тому постає важливе завдання – створити його проект. Адже проблема патріотичного виховання молоді є однією з найактуальніших суспільних проблем сьогодення та є складником національної культури. Тому Валентина Василівна запропонувала учасникам засідання розглянути основні напрями, пріоритети і завдання реалізації національного виховання, а також подати ідеї щодо змісту закону про патріотичне виховання.
Під час засідання круглого столу зі своїми доповідями виступили викладачі та студенти юридичного факультету ЗНУ. Так, к.ю.н., ст. викладач кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Наталя Бровченко виступила з доповіддю на тему «Підвищення національної правосвідомості та розвитку правової культури громадян України як невід᾿ємна складова якості національного виховання», а к.ю.н., доцент кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Олександр Ганзенко у своїй доповіді розкрив тему «Правові засади патріотичного виховання молоді». Олександр Олександрович запропонував звернути увагу на необхідність створення Всеукраїнської молодіжно-дитячої організації, яка буде заснована на українських традиціях і виховуватиме патріотизм до свого народу.
Студент юридичного факультету Дмитро Калниш підготував доповідь на тему «Проблеми у сфері виховання почуття національного патріотизму та небайдужості до оточуючих: правові аспекти». Він зазначив, що держава повинна створити усі необхідні умови для патріотичного виховання і не заважати його розвитку. Лише так можна буде досягти певних результатів.
Зі своїми доповідями також виступили студенти юридичного факультету Іван Шумейко («Національні стратегічні пріоритети підвищення рівня військово-патріотичного виховання в сучасних умовах реформування») та Анатолій Степашко («Концептуальні засади створення та розвитку системи національного виховання: поняття та характеристика окремих елементів»).
Підбиваючи підсумки роботи учасників круглого столу, Президент Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрілько подякувала його учасникам і запропонувала студентам та викладачам юридичного факультету підготувати перший проект закону про патріотичне виховання. Представники юридичного факультету ЗНУ з радістю відгукнулись на цю пропозицію.

Олена Ярошенко

Схожі новини