Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Німецький науковець Дітер Даммеринг провів майстер-клас для студентів факультету СПП

Німецький науковець Дітер Даммеринг провів майстер-клас для студентів факультету СПП

04.10.2013 14:34 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології майстер-клас міжнародна діяльність

4 жовтня на факультеті соціальної педагогіки та педагогіки ЗНУ відбулася зустріч німецького науковця, фахівця з інтеграційної педагогіки, почесного професора ЗНУ Дітера Даммеринга зі студентами 1–4 курсів напряму підготовки «Соціальна педагогіка». Студенти не лише вислухали розповідь пана Даммеринга про особливості роботи з дітьми з обмеженими можливостями та способи їх інтеграції у суспільство, які використовуються в Німеччині, але й змогли поставити гостю запитання щодо різних аспектів цієї проблеми.

На початку зустрічі декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ольга Пономаренко представила пана Даммеринга аудиторії, наголосивши, що плідна співпраця з німецькими колегами триває на факультеті більше десяти років. Свого часу результатом такого співробітництва стало відкриття на факультеті СПП першої у Запоріжжі лабораторії, призначеної для роботи з дітьми з особливими потребами та їх батьками. Також Ольга Вікторівна підкреслила, що вже існує домовленість про те, що у березні Дітер Даммеринг, під час свого чергового візиту до Запоріжжя, проведе кількаденний майстер-клас для студентів ЗНУ, під час якого більш детально розкриє методи роботи з дітьми з особливими потребами.
Сьогодні ж пан Даммеринг запропонував студентам провести зустріч не у формі лекції, а в режимі спілкування. Під час розмови він розповів аудиторії, що у Німеччині вважається дуже важливим, аби звичайні діти та діти з обмеженими можливостями мали справді рівні права для свого розвитку. Дітер Даммеринг підкреслив, наскільки важливо зробити перший крок – відкрити двері дитячих садків, шкіл, інших закладів, де навчаються звичайні діти, для дітей з обмеженими можливостями. Однак, за його словами, після цього перед соціальним педагогом постануть важливі питання щодо того, як поєднати роботу з дітьми з особливим потребами і зі здоровими дітьми. Так само, на його думку, важлива співпраця з батьками, у яких підростають діти з обмеженими можливостями, яким часто доводиться потрапляти до конфліктних ситуацій. Головну ж мету, яку ставлять перед собою соціальні педагоги в Німеччині, – зробити дітей із обмеженими можливостями щасливими.
Дітер Даммеринг під час зустрічі запитав у наших студентів, як, на їх думку, буде розвиватися Україна у напрямку інтеграції дітей з особливими потребами до суспільства? У результаті розмови присутні на заході дійшли висновку, що успіх у цій справі залежить не лише від законодавства, де прописані рівні можливості для різних категорій населення, а від доброї волі кожної небайдужої людини, зокрема від тих, хто обрав для себе професію соціального педагога і присвятив своє життя роботі з дітьми з особливими потребами.
Насамкінець зустрічі пан Даммеринг висловив сподівання продовжити розмову зі студентами ЗНУ, більш детально розглянувши важливі аспект інтеграційної педагогіки, під час майстер-класів, які відбудуться в березні та в жовтні 2014 року.

Таміла Тарасенко

Схожі новини