Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної ФНР в Україні Крістоф Вайль та Генеральний консул ФНР у м. Донецьку Детлеф Вольтер

До ЗНУ завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної ФНР в Україні Крістоф Вайль та Генеральний консул ФНР у м. Донецьку Детлеф Вольтер

08.10.2013 15:23 Міжнародна діяльність візит лекція

8 жовтня до Запорізького національного університету з офіційним робочим візитом завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль та Генеральний консул ФНР у м. Донецьку Детлеф Вольтер. Метою їхнього візиту стала учаcть в урочистому відкритті в ЗНУ фотовиставки «Ми хочемо бути вільними людьми! Народне повстання у НДР 17 червня 1953 року», унікальні матеріали якої присвячені масовим антиурядовим виступам у НДР у 1953 році, відомим як «Берлінське повстання».

Під час свого перебування у нашому виші пан Вайль провів лекцію для студентів ЗНУ, присвячену сучасному стану і перспективам взаємовідносин між Європейським Союзом й Україною. Також обидва почесні гості зустрілися з керівництвом нашого університету, обговоривши перспективи розвитку партнерських відносин між ЗНУ та німецькими вищими навчальним закладам й організаціями, на базі яких наші студенти змогли б проходити практику, та здійснили екскурсію студмістечком.
Візит Крістофа Вайля розпочався зустріччю зі студентами Запорізького національного університету. На початку лекції ректор ЗНУ, професор Микола Фролов представив аудиторії почесних гостей університету - Надзвичайного і Повноважного Посла ФНР Крістофа Вайля, заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Андрія Запорожченка, який супроводжував почесного гостя під час візиту, та доньку пана Посла, студентку ІІІ курсу медичного факультету Університету Хальдеберг (Німеччина) Софію – і висловив сподівання на плідне спілкування між ними та нашими студентами.
Пан Вайль запропонував присутнім на зустрічі обрати для спілкування не формат лекції, а режим «запитання-відповідь». У кількох словах він висвітлив сучасний стан відносин між Європейським Союзом та Україною та перспективи їхньої подальшої співпраці. Він зазначив, що німецькі підприємці зацікавленні в тому, аби інвестувати в українську економіку, тому теж сподіваються на підписання в листопаді Угоди про співпрацю між Європейським Союзом та Україною. Далі пан Вайль запропонував студентам ЗНУ ставити свої запитання. Як виявилося, наших студентів цікавить широкий спектр проблем: від впливу підписання Угоди про співпрацю з країнами ЄС на економіку України та умов, за яких стане можливим вступ нашої країни в союз європейських держав, до можливості у майбутньому спрощення візового режиму з Німеччиною. Також вони цікавилися перспективами щодо започаткування програми подвійного диплома з німецькими вишами на зразок програми, яка вже кілька років діє між ЗНУ та Університетом дю Мен (Франція), та можливістю, аби на факультет іноземної філології із циклом лекцій завітали викладачі німецьких вишів. На останні запитання відповів ректор ЗНУ Микола Фролов, запевнивши, що зараз наш університет працює у напрямку налагодження партнерських відносин із конкретними німецькими ВНЗ.
На завершення розмови зі студентами Крістоф Вайль зауважив: «Коли я бачу просвітлені обличчя молодих українок та українців, то майбутнє цієї держави не викликає у мене занепокоєння. Однак, маєте пам’ятати, що саме ви повинні брати відповідальність за подальший розвиток України у свої руки, її майбутнє залежить від ініціативності й активності кожного з вас».
Візит продовжився розмовою Крістофа Вайля, Детлефа Вольтера й Андрія Запорожченка із ректором ЗНУ Миколою Фроловим, першим проректором Олександром Бондарем, проректором з наукової роботи Віктором Грищаком, проректором з адміністративно-господарської роботи ЗНУ Сергієм Кушніром, деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, начальником відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Оленою Тупахіною, керівником Запорізької філії Гете-інституту, яка функціонує на базі ЗНУ, Юлією Романенко тощо.
Ректор ЗНУ Микола Фролов розповів про основні напрямки співпраці нашого університету з німецькими вищими навчальними закладами та організаціями. Так, Микола Олександрович розповів про плідне співробітництво Запорізького національного університету з Інститутом фасіліті менеджменту (Німеччина), співпрацю з Торгово-промисловою палатою м. Магдебург, стажування наших студентів на базі німецьких підприємств та організацій тощо. Також він наголосив на головних принципах, якими керується ЗНУ під час своєї міжнародної діяльності: це - орієнтація на співпрацю з конкретним іноземним вишем, створення програми подвійного диплома, а також рівноправні партнерські відносини, які б були взаємовигідні для обох вищих навчальних закладів.
Пан Вайль зауважив, що йому дуже подобається такий підхід до справ. «Хочу відзначити, що не у всіх вищих навчальних закладах України, де я встиг побувати з візитами, виявляли таку ініціативу щодо можливого міжнародного співробітництва. Інколи нам доводилося першими вносити пропозиції щодо співпраці. Також мені приємно, що зустріч із вашими студентами, їх запитання свідчать про те, що в університеті панує дух свободи, відсутня цензура. Я отримав велике задоволення від візиту до вашого вишу», - запевнив він.
Микола Фролов передав Крістофу Вайлю робочі пропозиції щодо можливого співробітництва нашого університету з представниками Німеччини. Також Микола Олександрович вручив почесному гостю книгу, випущену до ювілею нашого університету, й отримав пам’ятний сувенір від почесних гостей ЗНУ.

Таміла Тарасенко

Схожі новини