Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економісти ЗНУ сприятимуть розвитку зеленого туризму в Україні

Економісти ЗНУ сприятимуть розвитку зеленого туризму в Україні

08.10.2013 15:20 Економічний факультет круглий стіл агротуризм

На базі економічного факультету ЗНУ відбулося засідання круглого столу з теми «Агротуризм». Захід організований у рамках роботи студентської наукової проблемної групи кафедри фінансів та кредиту (науковий керівник - професор Алла Череп) та Наукового товариства студентів та аспірантів.

У засіданні круглого столу взяли участь викладачі та студенти економічного факультету, а також почесні гості. Декан економічного факультету, професор Алла Череп привітала присутніх, окреслила проблематику засідання та розповіла про перспективи розвитку агротуризму в Україні. У роботі зібрання активну участь взяв гість економічного факультету – генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко. Він розповів про заходи, які проводяться державними структурами в Україні, але наголосив на необхідності стимулювання цих процесів економістами та організаціями, які займаються питаннями розвитку агробізнесу. Володимир Васильович зауважив, що до розробки проектів та планів розвитку галузі зеленого туризму будуть долучатися не лише фахівці, а й студенти.
Прикладом такої плідної участі молоді у формуванні векторів розвитку агробізнесу стали наукові пошуки та доповіді, представлені під час засідання круглого столу. Схвальну оцінку досвідчених фахівців отримали дослідження та рекомендації студентів Майї Онищенко («Агротуризм як один із перспективних напрямів розв’язання соціально-економічних та екологічних проблем сільської місцевості»), Олександри Могильної («Преспективи розвитку агротуризму в Україні»), Дарини Власової («Досвід зеленого туризму в регіонах України») та інші. Виступи доповідачів викликали ряд запитань та доповнень. У ході обговорення теми була висвітлена низка проблем, а також наголошено, що зелений туризм в Україні знаходиться у зародку, тому його розвиток треба стимулювати. Також Володимир Степаненко розповів про грант, який нещодавно отримала їх організація від ЄС на суму 67,5 тис. євро для реалізації проекту «Система сертифікації якості в агротуристичному бізнесі». Учасниками проекту ЄС «Басейн Чорного моря 2007-2013 р.р.» є п’ятірка країн – Греція, Молдова, Вірменія, Грузія, Болгарія. Долучення України, зокрема Запорізької області, до розвитку зеленого туризму допоможе отримати додаткові джерела доходу, залучити до цієї галузі підприємців сільської місцевості, що сприятиме розвитку інфраструктури села та збільшенню трудової зайнятості його мешканців у цілому.
За матеріалами засідання круглого столу буде видана монографія, до якої увійдуть роботи викладачів та студентів економічного факультету ЗНУ.

Олена Хлистун

Схожі новини