Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Посол ФНР в Україні Крістоф Вайль взяв участь у відкритті фотовиставки, присвяченої Берлінському повстанню

Посол ФНР в Україні Крістоф Вайль взяв участь у відкритті фотовиставки, присвяченої Берлінському повстанню

08.10.2013 16:23 Міжнародна діяльність візит виставка

8 жовтня у першому навчальному корпусі Запорізького національного університету відбулося урочисте відкриття фотовиставки «Ми хочемо бути вільними людьми! Народне повстання у НДР 17 червня 1953 року», присвяченої подіям масових антиурядових народних виступів у НДР, які отримали назву «Берлінське повстання». Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль та Генеральний консул ФНР у м. Донецьку Детлеф Вольтер під час свого візиту до Запорізького національного університету взяли участь в урочистостях із нагоди відкриття цієї експозиції.

Після того, як Посол ФНР Крістоф Вайль і ректор ЗНУ Микола Фролов перерізали символічну стрічку, відкривши виставку, пан Вайль нагадав присутнім про причини, які призвели у 1953 році до «Берлінського повстання» у Німецькій демократичній республіці, про сам хід народних виступів під гаслом: «Ми хочемо бути вільними людьми!». Також почесний гість ЗНУ наголосив, що саме події 1953 року сприяли тому, що через 36 років у Німеччині відбулася «безкровна революція», завдяки якій стало можливе об’єднання земель Західної та Східної Німеччини.
Ректор ЗНУ Микола Фролов від імені всіх присутніх на відкритті подякував пану Вайлю за можливість ознайомитися з унікальною виставкою та дізнатися більше по історію німецького народу. «Насправді, події тих часів для Німецької Демократичної Республіки і Української Радянської Соціалістичної Республіки багато у чому схожі. На тих зі студентів, які вирішать краще розібратися в цій темі, чекає багато цікавих відкриттів. Сподіваюся, що ця виставка стане поштовхом до наукової діяльності для тих, хто цікавиться історією», - підкреслив Микола Олександрович.
Присутні на заході мали можливість ознайомитися з експонатами виставки, до якої увійшло 130 фотографій та документів із 25 архівів, серед яких як добре відомі історичні фотографії, так і не відомі широкому загалу. Історія народного повстання, яке свого часу охопило більше 700 міст і селищ Німеччини, та його трагічні наслідки, відображені на двадцяти великих плакат. Автором текстів-підписів до фотографій є відомий історик і публіцист, доктор Штефан Волле (Федеральний фонд вивчення диктатури Соціалістичної єдиної партії Німеччини (Берлін)), а оформлювачем виставки – художник-графік Томас Клемм (Лейпциг).
Запорізький національний університет не випадково обрали базою для проведення цього заходу: було враховано плідне співробітництво нашого вишу з німецькими вищими навчальним закладами та організаціями, зокрема діяльність регіональної філії Гете-інституту на базі ЗНУ.
Виставка працюватиме до 22 жовтня у холі 1 навчального корпусу ЗНУ, тож усі охочі можуть ознайомитися з нею.
Схожі виставки у рамках проведення Тижнів Німеччини проходять у Києві, Одесі, Сімферополі, Сумах, Харкові, Херсоні тощо.

Таміла Тарасенко

Схожі новини