Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь в обговоренні основних тенденцій розвитку і становлення правової культури в Україні

Представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь в обговоренні основних тенденцій розвитку і становлення правової культури в Україні

10.10.2013 11:02 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Наукове товариство студентів та аспірантів круглий стіл

Активісти Наукового товариства студентів та аспірантів юридичного факультету ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу «Правова культура як фактор формування громадянського суспільства в Україні». Захід, присвячений обговоренню основних тенденцій розвитку і становлення правової культури в Україні, проводився за підтримки Запорізької обласної ради, Запорізької обласної державної адміністрації, Головного управління юстиції у Запорізькій області та Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції області.

Засідання круглого столу відбулося на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Серед учасників заходу були як представники органів державної влади, так і голови громадських організацій, студенти та учні нашого регіону. Окрім того, у заході також взяли участь представники Саратовського національного університету. Зв'язок здійснювався за допомогою системи Skype. Наукове товариство студентів та аспірантів юридичного факультети ЗНУ на заході представляли його голова Олександр Коломоєць, заступник голови Микита Жуков і член НТСА Антон Забарін.
Основною метою засідання стало прагнення його учасників проаналізувати рівень правової культури українського суспільства та надати рекомендації щодо його підвищення.
Під час засідання круглого столу його учасники розглянули наступні питання: значення «Програми правової освіти населення Запорізької області на 2012-2016 роки» у підвищенні рівня правової культури населення; безкоштовна правова допомога як захист конституційних прав громадян України; формування правової свідомості у представників освітніх закладів області; роль громадських організацій у формуванні правової культури та інші.
На початку заходу із привітальним словом до присутніх звернувся ректор Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцент Володимир Пашков. Він зазначив, що формування правової культури громадян є актуальним питанням у становленні громадянського суспільства в Україні.
Експертами круглого столу виступили: голова Запорізької обласної громадської організації вчених, професор Сергій Пєтков і головний редактор міжнародного наукового журналу «Влада. Людина. Закон», доцент Сергій Дьоменко, які всебічно проаналізували доповіді ораторів.
Присутнім на заході презентували результати соціологічного дослідження щодо рівня правової культури населення регіону, проведеного працівниками Запорізького обласного інституту післядипломної освіти. Ці дані викликали жваве обговорення серед учасників засідання. Зокрема, представники НТСА юридичного факультету ЗНУ поставили запитання щодо причин недовіри громадян до діяльності правоохоронних органів та можливих шляхів підвищення рівня правової обізнаності співвітчизників.
У процесі спілкування із представниками СНУ (м. Саратов) були проаналізовані законодавчі акти України та Російської Федерації з питань, що стосуються правової культури громадян. Слід зазначити, що в РФ це питання також вважається актуальним і таким, що потребує оперативного вирішення. Активісти НТСА ЗНУ під час обговорення вказаного питання надали пропозиції щодо внесення можливих змін у законодавчі акти. Під час проведення заходу були розроблені рекомендації щодо вирішення проблем, які відповідають тематиці засіданню. Організатори заходу врахували усі пропозиції, що надійшли від учасників зібрання, й пообіцяли використати їх при подальшому вивченні цих питань.

Олександр Коломоєць

Схожі новини