Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся інформаційно-просвітницький захід «Вуличний євроуніверситет»

У ЗНУ відбувся інформаційно-просвітницький захід «Вуличний євроуніверситет»

17.10.2013 14:46 ЗНУ міжнародна діяльність візит

17 жовтня у Запорізькому національному університеті відбувся інформаційно-просвітницький захід «Вуличний євроуніверситет», організатором якого виступив Інститут світової політики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У рамках «Вуличного євроуніверситету» у ЗНУ провели виставку карикатур, тематика робіт якої охоплює найбільш значущі проблеми європеїзації. Захід відбувся за підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках ініціативи «Сильніші разом».

У офіційному відкритті заходу взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції
Ірина Геращенко, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, перший заступник директора Інституту світової політики Сергій Солодкий та регіональний координатор кампанії «Євронаступ» Дмитро Харьков.
На захід також завітали представники ректорату ЗНУ, студенти, викладачі, представники різних засобів масової інформації та мешканці нашого міста.
Модератором заходу виступила директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук. Вона привітала усіх присутніх на виставці та подякувала ЗНУ за підтримку у проведенні «Вуличного євроуніверситету».
Від імені керівництва вишу до почесних гостей університету та учасників заходу звернувся і перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Він зазначив, що цей захід становить значний інтерес для молоді, адже сьогодні питання європейської інтеграції стало досить актуальним для України і кожному треба зрозуміти, які переваги принесе нашій країні підписання договору про асоціацію з Європейським союзом.
Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт розповів присутнім на заході про переваги вступу України до Європейського союзу. Так, він зазначив, що кожна європейська країна має право стати членом Європейського союзу, а підписання договору про асоціацію – це шлях до подальшого розвитку відносин між Україною та об'єднанням демократичних європейських країн, а також перший крок до вступу нашої країни у Європейський союз.
Про переваги євроінтеграції розповіла також заступник голови комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко, а регіональний координатор кампанії «Євронаступ» Дмитро Харьков зазначив, що акція «Вуличний євроуніверситет» дає можливість поглянути на переваги вступу України до ЄС через творчі роботи, представлені на виставці.
Наприкінці заходу усі присутні отримали можливість поставити запитання почесним гостям ЗНУ та оглянути виставку.
Малюнки, представлені на виставці, ілюстрували дві різні реальності у більш ніж двадцяти вимірах соціального, економічного та політичного життя в Україні та країнах ЄС. Ілюстрації були створені на замовлення Інституту світової політики відомими українськими художниками - Мариною Туровською, Костянтином Казанчевим, Ігорем Бежуком та Олексієм Кустовським.
Варто зазначити, що «Вуличний євроуніверситет» – метафорична назва публічних заходів, під час яких лідери громадської думки, експерти з відповідної теми мають змогу безпосередньо спілкуватися з пересічними громадянами. Подібні заходи у рамках проекту «Вуличний євроуніверситет» вже були проведені в Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах, Конотопі, Кіровограді, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Житомирі, а тепер – і в Запоріжжі.

Олена Ярошенко

Схожі новини