Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася презентація «Мальованої історії незалежності України» братів Капранових

У ЗНУ відбулася презентація «Мальованої історії незалежності України» братів Капранових

23.10.2013 16:09 Наукова бібліотека ЗНУ брати Капранови

Сьогодні у Науковій бібліотеці ЗНУ відбулася зустріч та презентація книг українськими письменниками та видавцями братами Віталієм та Дмитром Капрановими.

На захід, який проходив у читальному залі філологічних наук, завітали викладачі та студенти філологічного факультету. Головною темою зустрічі стала презентація нової книги Віталія та Дмитра Капранових «Мальована історія незалежності України».
Автори текстів та укладачі розповіли присутнім про проект та про творчий колектив видання, до складу якого увійшли шестеро українських художників-оформлювачів. Базою для створення актуальної книги з історії стали матеріали як добре відомих науковців - Михайла Грушевського, Дмитра Яворницького, Миколи Костомарова та інших, - так і праці з історії Криму та України, написані татарськими істориками Усеїном Боданінським та Османом Акчокраклі. Віталій та Дмитро Капранови повідомили також, що ця книга – своєрідна спроба створити змістовний, але невеликий за обсягом нарис з історії України, аби довести існування державних утворень та праукраїнського населення на цих територіях, починаючи вже від часів неоліту. Книга містить багато малюнків у стилі коміксів, портретів історичних діячів та географічні мапи.
Окрім «Мальованої історії незалежності України», брати Капранови привезли також із собою низку інших книжок, виданих раніше, зокрема романи «Щоденник моєї секретарки», «Приворотне зілля» та видання українською мовою російського історика-опозиціонера Віктора Суворова «Кузькіна мать» та «Її ім’я було Татьяна». Вони також повідомили, що наразі працюють над створенням сценарію до нового мультфільму про історію України.
Приємним сюрпризом для учасників зустрічі стали музичні композиції у стилі «кобза-реп» на вірші сучасних українських поетів, які брати Віталій та Дмитро заспівали для присутніх. Насамкінець літератори відповіли на запитання та залишили автографи. Декан філологічного факультету Тамара Хом’як на згадку про перебування письменників у нашому виші вручила їм ювілейні книги «Запорізький національний університет».
Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ також підготували невеличку виставку, на якій були представлені матеріали та публікації у періодичних виданнях про творчість та діяльність братів Капранових.

Олена Хлистун

Схожі новини