Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція з економіки

У ЗНУ розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція з економіки

24.10.2013 16:52 Міжнародна науково-практична конференція економічний факультет пленарне засідання

24 жовтня на економічному факультеті ЗНУ відбулось відкриття VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів». Серед її організаторів - Міністерство освіти і науки України, Запорізька обласна державна адміністрація, Всеукраїнська спілка вчених-економістів, Запорізький національний університет, Хмельницький національний університет, Бєлгородський державний університет, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Економічний університет у м. Катовіцах та інші.

Понад 250 учасників, з яких 48 - закордонні гості, зібралися задля обговорення актуальних питань розвитку економіки як в Україні, так і за її межами. До президії пленарного засідання конференції увійшли: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, доцент Наталія Грозовська, декан економічного факультету, професор Алла Череп, гості ЗНУ – керівники аудиторських фірм Лариса Церетелі (фірма «Міраж») та Ірина Дядюра (фірма «Капітал»), заступник директора ТОВ «Центр навчання «Актив»» Ірина Грисюк і керівник представництва компанії «Баланс-Клуб» у Запорізькій області Ірина Нефедова.
Відкриваючи пленарне засідання, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Наталія Грозовська привітала учасників конференції та побажала їм плідної роботи. Вона також відзначила напрацювання вітчизняних і закордонних науковців для розвитку економіки як окремих регіонів нашої країни, так і України загалом.
Декан економічного факультету Алла Череп також привітала науковців – учасників конференції – та розповіла про економічну ситуацію, яка сьогодні склалася в нашій державі. Незважаючи на зниження деяких показників у виробничій та сільськогосподарській галузях у поточному році, загалом спостерігається поступове зростання економічних показників. Але існує ціла низка нагальних проблем, які потрібно вирішувати фахівцям економічної галузі.
Саме розгляду цих питань були присвячені виступи доповідачів під час пленарного засідання. Своє бачення дієвих механізмів подолання цих проблем запропонували фахівці ЗНУ – професор кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Володимир Вишняков («Перспективи розвитку інтеграційних процесів України»), доцент кафедри обліку та аудиту Валентина Гончарова («Проблеми та перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Україні»), старший викладач кафедри управління персоналом і маркетингу Валерія Тимошик («Управління ціноутворенням на підприємствах машинобудування в Україні»),аспірант кафедри економічної кібернетики Вікторія Шаповалова («Інноваційний підхід до прогнозування динаміки цін на нерухоме майно», науковий керівник – професор Наталя Максишко) та інші. Представник Центру навчання «Актив» Ірина Грисюк розповіла про роботу компанії, можливості дистанційного навчання та перспективи співпраці із ЗНУ. Вона також вручила три подарункові сертифікати на навчання у Центрі навчання «Актив» кращим студентам економічного факультету.
Наприкінці засідання відбулось обговорення доповідей. Особливу увагу слухачів викликав аналіз причин та наслідків гальмування трансформаційних процесів в Україні, представлений доцентом кафедри фінансів та кредиту Тарасом Шевченком. Доповідач окреслив інвестиційну ситуацію, яка склалася в нашій країні, та визначив низку актуальних питань, які потребують негайного розгляду. Дискусію в залі також викликали питання пенсійної системи в Україні і загалом у системі адміністрування.
Учасники конференції продовжили роботу на секційних засіданнях за п’ятьма напрямами.
Також науковці мали можливість ознайомитися з виставкою науково-методичної літератури з економіки «Україна: економіка+інновації», підготовленою Науковою бібліотекою ЗНУ.

Олена Хлистун

Схожі новини