28 жовтня на факультеті іноземної філології провели 16 методичний семінар-практикум для вчителів іноземних мов м. Запоріжжя. Такі методичні заходи на факультеті іноземної філології нашого вишу проводяться вже шість років поспіль. Завдяки співпраці з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, популярність цих семінарів-практикумів зростає з кожним роком. Так, цього разу на захід завітали понад 150 учителів.
Пленарне засідання семінару проходило під головуванням доцента кафедри англійської філології Тетяни Козлової. Наші колеги – вчителі міських шкіл - мали змогу ознайомитися з результатами сучасних досліджень у галузі лінгвістичної типології та експериментальної лінгвістики, оцінити значущість урахування типологічних особливостей мови у процесі її викладання як іноземної.
Як і завжди, у роботі секцій брали участь носії іноземних мов. Так, зокрема вчителі французької мови разом із представницею Університету Дю Мен (м. Ле Ман) Клеманс Лангле, яка проходить стажування на базі ЗНУ, обговорили особливості використання TICE (інформаційні та комунікативні технології для навчання) у процесі вивчення французької мови. Волонтер Корпусу Миру США Мар’я Інніс продемонструвала вчителям англійської мови, як навчати лексиці учнів різних рівнів володіння мовою на матеріалі творів Марка Твена. А у вчителів німецької мови відбулося обговорення сучасної німецької літератури із представницею Гете-інституту (Німеччина) Естер Енгелькинг, яка проходить стажування на базі нашого університету. Під час роботи цієї секції було використано різноманітні ігри, діалоги, вікторини, які можна застосовувати на практиці, вивчаючи німецьку літературу.
Під час перерви вчителям було запропоновано ознайомитися з новинками методичної літератури, а після перерви вони продовжили роботу в секціях, більшість з яких була присвячена інтерактивному навчанню. Під час секційних засідань, що проводились у спеціально обладнаних аудиторіях нашого університету, вчителі могли не тільки отримати корисну інформацію від викладачів ЗНУ, але й самостійно опрацювати матеріали в режимі онлайн. Доцент кафедри англійської філології Олена Лужаниця присвятила свій семінар темі застосування комп’ютерних програм та онлайн-ресурсів при вивченні фонетики англійської мови, а викладачі кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Тупахіна й Марина Трофименко презентували онлайн-конструктор інтерактивних освітніх ресурсів «ExamTime» та програму «Weebly» - безкоштовний онлайн-сервіс із візуального створення сайтів.
Вчителі англійської мови обговорили способи збагачення словника сучасної англійської мови із завідувачем кафедри англійської філології, професором Санією Єнікєєвою. Доцент кафедри англійської філології Дар’я Лазаренко звернула увагу учасників семінару на застосування інтерактивних методів навчання для активізації навчального процесу при викладанні англійської мови і літератури. Вчителі німецької мови обговорили особливості використання дієслів умовного способу в сучасній німецькій мові та разом із доцентом кафедри німецької філології Поліною Яценко виконали вправи з даної граматичної теми.
У рамках співпраці між Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та факультетом іноземної філології ЗНУ було оголошено конкурс для учнів 10-11 класів на кращий відгук іноземною мовою про прочитану книгу. Завдяки цьому конкурсу колектив ФІФ планує залучити ще більше творчих абітурієнтів до вступу в наш університет.
Завдяки проведеному семінару викладачі ФІФ отримали можливість поширити базу даних майбутніх абітурієнтів та через їхніх учителів запросили школярів на безкоштовні консультації, які щосуботи проводяться на базі факультету.
Ганна Ваніна,
факультет іноземної філології