Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося урочисте відкриття телестудії та монтажного комплексу

У ЗНУ відбулося урочисте відкриття телестудії та монтажного комплексу

01.11.2013 15:41 Все Факультети Журналістики Факульетет журналістики проект перемога

1 листопада у Запорізькому національному університеті відбулося урочисте відкриття телевізійної студії та монтажного комплексу, організоване в рамках проекту «Цифрові медіа в університетах України» Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

В урочистому заході взяли участь директор благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний, керівник напрямку «Сучасна освіта» благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олександр Власенко, заступник начальника відділу загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЗОДА Іван Юрченко, ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, декан факультету журналістики Володимир Манакін, заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи Віктор Костюк, завідувач навчальної лабораторії телевізійної журналістики Алла Тернова та фахівці цієї структури, викладачі і студенти факультету журналістики нашого вишу, представники місцевих ЗМІ.
Реалізацію проекту «Цифрові медіа в університетах» Благодійний фонд Ріната Ахметова розпочав восени 2011 року. Це – продовження програми фонду «Журналістика цифрового майбутнього», однак мета цього проекту - надавати знання щодо нових медіа майбутнім журналістам – студентам українських ВНЗ. Реалізація планів фонду включає в себе не лише підготовку для вітчизняних вишів викладачів із нової спеціалізації із залученням провідних іноземних фахівців, але й створення навчальних телестудій із сучасним технічним обладнанням на базах українських вищих навчальних закладів. Запорізький національний університет став третім ВНЗ – після Києво-Могилянської академії й Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, – який отримав нове сучасне обладнання у рамках реалізації проекту. У результаті - наш університет здобув можливість навчати студентів журналістиці за світовими стандартами.
Під час урочистостей із нагоди відкриття телестудії і монтажного комплексу заступник начальника відділу загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЗОДА Іван Юрченко зазначив: «Дуже важливо, що модернізації вітчизняної освіти допомагає саме український, а не закордонний фонд. Лише вкладаючи кошти в освітню галузь, можна розраховувати на розвиток нашої країни у відповідності до міжнародних стандартів».
Директор благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний розповів присутнім на заході про завдання, яке ставили перед собою представники фонду «Розвиток України», відкриваючи новітні телестудії на базах факультетів журналістики: «Можна сказати, що ми створили нову професію – мультимедіа-журналіст. Ми розробили відповідний професійний паспорт і досягли того, аби вона увійшла до вітчизняного класифікатора професій. Та коли почали займатися перепідготовкою журналістів-практиків, зрозуміли, що варто починати готувати фахівців цієї галузі ще зі студентської лави. Тоді їхній рівень підготовки буде не тільки відповідати усім вимогам сучасності, але й дещо випереджатиме їх.
Ми почали навчати сучасним медіа-технологіям викладачів ВНЗ. Одними із перших до цієї програми доєдналися викладачі факультету журналістики Запорізького національного університету Мирослава Чабаненко й Наталія Виговська. Потім, під час оцінки результатів навчання, під час візиту представників фонду до вашого вишу, Запорізький національний університет зарекомендував себе як один із найкращих учасників програми. Наступним логічним кроком стала організація майстер-класів для студентів ЗНУ від провідних журналістів-практиків. У результаті спілкування залишилися задоволеними як тренери, так і самі студенти. Тож немає нічого дивного, що на базі саме вашого вишу й була відкрита сучасна телестудія».
Керівник напрямку «Сучасна освіта» благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олександр Власенко у своєму привітальному слові підкреслив: «Важко переоцінити цей крок у реалізації проекту «Цифрові медіа в університетах». Варто зазначити, що відкриття студії стало можливим завдяки співпраці із керівництвом університету, яке завжди охоче йшло нам назустріч і сприяло втіленню цієї програми у життя».
Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов наголосив: «Сьогоднішня подія є важливою не лише у житті факультету журналістики, але й усього університету загалом. Для підготовки сучасних журналістів необхідна сучасна матеріально-технічна база. Окрім того, варто зауважити, що в рамках реалізації цього проекту ЗНУ пройшов серйозний відбір, а це свідчить про те, що наш університет справді модернізується і виходить на європейський рівень. Сподіваюся, що інші факультети будуть брати приклад із факультету журналістики і так само успішно реалізовувати свої можливості».
Декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін зазначив: «Те, що наш виш зміг пройти серйозний відбір і увійти до п’ятірки найкращих українських ВНЗ, які готують журналістів, разом із Інститутом журналістики КПУ імені Тараса Шевченка та Львівським національним університетом імені Івана Франка, - стало для мене приємною несподіванкою, адже нас визнали настільки сильними».
Заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи, завідувач кафедри журналістики, доцент Віктор Костюк, коментуючи відкриття телевізійної студії, зазначив: «Другий рік на нашому факультеті діє спеціалізація «Інтернет-журналістика». Це стало можливим завдяки тому, що представниці факультету Мирослава Чабаненко й Наталія Виговська отримали відповідну освіту на базі фонду Ріната Ахметова «Майбутнє України». Контакти між нашим факультетом та представниками фонду збереглися до цього часу. Ми взяли участь у відборі проекту «Цифрові медіа в університетах» і змогли стати переможцями. Це і дало можливість нашому факультету отримати сучасне обладнання».
Після урочистої миті перерізання стрічки і відкриття студії учасникам і гостям заходу, зокрема журналістам місцевих ЗМІ, продемонстрували сучасне обладнання телевізійної студії та монтажного комплексу. При цьому Володимир Манакін подякував керівництву ЗНУ за допомогу в реалізації програми, адже для того, аби використовувати всі можливості новітнього обладнання, у приміщенні, відведеному телестудії, провели значні архітектурні та будівельні роботи. Студенти факультету журналістики розповіли гостям про призначення апаратури в апаратній, обладнаній за зразком сучасних телевізійних студій.

Схожі новини