Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався Міжнародний семінар «Проблеми управління нерухомістю у ЖКГ»

У ЗНУ розпочався Міжнародний семінар «Проблеми управління нерухомістю у ЖКГ»

11.11.2013 16:18 Лекція

11 листопада у Запорізькому національному університеті у рамках проведення Міжнародного семінару «Проблеми управління нерухомістю у ЖКГ» директор інституту Фасіліті Менеджмент (Німеччина), д.т.н., професор Вольфганг Шмаль провів відкриту лекцію з проблем фасіліті менеджменту.

На захід завітали начальник департаменту стратегічного розвитку КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» Запорізької міської ради Вадим Демченко, проректор ЗНУ з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков, студенти і співробітники університету та інші.
Професор Вольфганг Шмаль розповів про досягнення науковців інституту Фасіліті Менеджмент (Німеччина), а також про можливості сфери використання системи CAFM, яка дозволяє знизити витрати і отримати прибуток протягом кожної фази життєвого циклу будь-якої будівлі. Використання цієї системи спрямоване на підтримку стратегічного та оперативного управління об'єктами. Сьогодні системи CAFM набули найбільшого поширення саме у галузі управління нерухомістю.
Варто зазначити, що фасіліті Менеджмент ( Facility Management ) - це вид сервісного бізнесу, при якому компанія-виконавець бере на себе всі непрофільні види діяльності клієнта, що не відносяться до його основного виду діяльності. Клієнт таким чином має можливість концентрувати свою увагу на основному виді діяльності. Цей вид сервісного бізнесу сьогодні дуже активно використовується у Німеччині.
Також на прикладі організації «Берлінське управління нерухомістю» лектор розповів про головні переваги системи CAFM і можливість її використання в Україні.
Одразу після семінару відбулося засідання круглого столу з проблем реформування та розвитку житлово-комунального господарства України, у якому взяли участь студенти нашого вишу, а також Запорізького національного технічного університету і Запорізької національної інженерної академії.
Загалом під час Міжнародного семінару «Проблеми управління нерухомістю у ЖКГ» до обговорення запропоновані наступні питання: енергозаощадження та енергоефективність у ЖКГ; муніципальний енергетичний план міста Запоріжжя; сучасні системи автоматизованого управління ресурсами ЖКГ; проблеми обліку у водопостачанні об’єктів ЖКГ у Запоріжжі, енергозабезпечення у ЖКГ Запоріжжя; умови підвищення ефективності діяльності ОСББ на засадах державно-приватного партнерства, а також досвід функціонування ОСББ у Запоріжжі.
Уже завтра, 12 листопада, у ЗНУ відбудеться засідання круглого столу з проблем управління нерухомістю у житлово-комунальному господарстві.

Олена Ярошенко