Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відбулося засідання координаційної ради із питань соціального захисту

На факультеті СПП відбулося засідання координаційної ради із питань соціального захисту

27.11.2013 14:14 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології соціальний захист

Учора у 8 навчальному корпусі ЗНУ (палац культури імені Дроб’язка) відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові Запорізької обласної державної адміністрації. Організаторами заходу стали співробітники Запорізької обласної держадміністрації та факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ за сприяння державних та громадських організацій соціального захисту населення. Засідання провели у рамках проходження щорічної міжнародної кампанії «16 днів проти гендерного насильства» (25 листопада - 10 грудня).

Обговорити нагальні проблеми соціального захисту населення, зокрема питання попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, допомоги людям похилого віку тощо, а також виробити стратегію міжвідомчої взаємодії органів державної влади та недержавних організацій зібралися разом представники Департаментів та відділів обласних і міських адміністрацій Запоріжжя та Енергодару, громадські діячі, представники духовенства та студенти факультету соціальної педагогіки та психології.
Відкрила засідання декан факультету соціальної педагогіки та психології, к.п.н., доцент Ольга Пономаренко. Вона привітала присутніх та подякувала їм за довіру і за підтримку в роботі, яку проводить факультет. Вона також привітала учасників заходу від ректора ЗНУ Миколи Фролова. Ольга Вікторівна у своєму виступі відзначила, що саме факультет СПП не тільки слугує теоретичною базою з підготовки фахівців соціальної галузі, але й багато років, починаючи з 2000 р., плідно співпрацює із соціальними структурами та громадськими організаціями.
Засідання координаційної ради очолив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан. Він від імені заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гамова подякував керівництву ЗНУ та факультету СПП за багаторічну плідну співпрацю. На сьогодні багато уваги на загальнодержавному рівні приділяється саме розвитку соціальної галузі та розбудові громадянського суспільства. Ігор Вікторович наголосив, що у Запоріжжі активно реалізуються соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича та Міністра соціальної політики України Наталії Королевської. Він також розповів про напрями роботи Запорізької облдержадміністрації із соціального захисту населення та про заходи, які проводяться з метою запобігання насильству у сім’ї та суспільстві.
Так, із метою ефективного реагування на скарги та звернення громадян в області діє низка міських та обласних координаційних рад. У тому числі – нещодавно створена експертна рада з питань охорони сім’ї, жінок, материнства та дитинства при голові Запорізької облдержадміністрації. Також у нашому регіоні реалізуються державні програми підтримки сімейного гендерного паритету, зокрема «Комплексна обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей, підтримки сім’ї, молоді, гендерного паритету та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки». Для малозабезпечених та багатодітних сімей проводиться акція «Першокласник», масштабні заходи до Дня сім’ї та Дня матері, питанням соціального захисту присвячені засідання круглих столів тощо. У районах здійснюється постійна перевірка роботи соціальних служб. Велика кількість працівників соціальної галузі при цьому проходять підготовку саме у ЗНУ.
Із кожним роком зростає обсяг соціальної допомоги громадянам України, проте збільшується і кількість проблем, пов’язаних із цими питаннями. І задля їх вирішення важливим є саме взаємодія та координація роботи різних державних та недержавних структур, що існують в нашій країні. Тому такі спільні засідання координаційних рад покликані виробляти стратегію соціального розвитку, допомагати вирішувати нагальні питання, які постійно ставить громадянське суспільство, яке розвивається. Під час таких заходів мають вноситися пропозиції щодо державного планування у соціальній галузі.
Про досвід роботи з громадою та заходи з попередження насильства у сім’ї розповіла присутнім начальник відділу у справах сім’ї та молоді Енергодарської міської ради Галина Аніканова. Так, у рамках кампанії «16 днів проти гендерного насильства» в Енергодарі проходить конкурс дитячого малюнку, переможці якого візьмуть участь у Всеукраїнському заході «Стоп насильству!». У роботі із соціальної підтримки людей похилого віку допомагають міські громадські організації «Україночка» та «Русский КЛУБ», заходи з охорони порядку та виховання молоді взяли на себе представники козацтва – діють «Школа джур» та громадське формування з охорони порядку «Булава», а представники духовенства допомагають у вихованні дітей та членів родини тощо.
Перед присутніми також виступив керівник відділу по роботі з сім’єю Запорізької та Мелітопольської єпархії, ієрей Роман Півнів. Він окреслив можливості та переваги духовної мотивації у галузі виховання особистості та запропонував допомогу від представників духовенства у здійсненні соціально-просвітницької роботи серед населення.
Провідний фахівець відділу методичного забезпечення соціальної роботи Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Хорошкова доповіла про головні напрями надання соціальної допомоги населенню нашого регіону. Вона також наголосила на важливості взаємодії соціальних структур зі ЗМІ у справі виховання членів громадянського суспільства.
Шкільний вчитель Запорізького НВК «Основа» Світлана Розенкова розповіла про громадський рух «Гуманна педагогіка», який набуває розвитку й популярності у різних країнах, в тому числі в Україні. Із доповідями також виступили голова правління жіночого кризового центру «Гармонія» Тетяна Лазарева, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Голованова, керівник Благодійного фонду «Сподівання» Наталя Доценко та інші.
У результаті роботи координаційної ради її учасники ухвалили рішення здійснювати заходи щодо посилення міжвідомчої взаємодії між органами державної влади та недержавними організаціями (проведення круглих столів, нарад, засідань координаційних рад, взаємодія зі ЗМІ тощо), розширювати просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед громадськості з метою попередження насильства, а також створити Центр гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.
Наприкінці засідання координаційної ради директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан пообіцяв надати звіт до Запорізької облдержадміністрації про результати проведеної ради та внести пропозиції щодо планування комплексних заходів соціального захисту населення, а також запропонував здійснювати взаємодію роботи факультетів СПП та юридичного для підготовки фахівців нової формації, які сприятимуть розбудові громадянського суспільства на основі гендерного паритету.
До засідання координаційної ради у холі 8 навчального корпусу була підготовлена спеціалізована стендова виставка, де у вигляді коміксів були представлені 7 справжніх історій людей, які постраждали від насильства та соціального рабства.

Олена Хлистун

Схожі новини