Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У центрі уваги семінару для вчителів історії – олімпіади, МАН та підготовка до ЗНО

У центрі уваги семінару для вчителів історії – олімпіади, МАН та підготовка до ЗНО

02.12.2013 16:40 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет семінар для вчителів

29 листопада на історичному факультеті ЗНУ відбувся семінар-практикум для вчителів запорізьких шкіл. Його організували та провели представники історичного факультету та підготовчого відділення нашого університету з метою підготовки вчителів та учнів шкіл до щорічних конкурсних, підсумкових та вступних заходів, які передбачені Міністерством освіти та науки України.

У семінарі взяли участь близько 70 викладачів історії шкіл Запоріжжя. Відкрив зібрання декан історичного факультету, доцент Віктор Ткаченко. Він окреслив напрямки, за якими відбуватиметься робота учасників семінару, та представив присутнім доповідачів.
Із вітальним словом до гостей та учасників заходу звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов:
- Через проведення таких заходів ми реалізуємо тезу про безперервність освіти, про єдність загальноосвітньої та вищої школи. Наука не стоїть на місці: в останні десятиліття були відкриті архівні матеріали, накопичена велика кількість інформації, і саме такі спільні заходи мають допомогти шкільному вчителеві зорієнтуватися у цьому величезному потоці інформації, аби донести її до розуму та серця учнів.
На зустрічі мова йшла про поточні та актуальні питання шкільної освіти з означеного напряму, зокрема про підготовку до олімпіад з історії, написання контрольних робіт, засідання Малої академії наук, а також зовнішнього незалежного оцінювання тощо. Неабиякою проблемою сьогодні є працевлаштування випускників історичного факультету, у тому числі – нестача місць у системі шкільної освіти для молодих фахівців.
Перед присутніми з доповідями виступили завідувач підготовчого відділення, доцент Ірина Бакаленко, професори історичного факультету Федір Турченко та Олександр Давлєтов, доценти Сергій Терно і Василь Гвоздик.
Так, Ірина Бакаленко, яка вже неодноразово зустрічалася з представниками шкільної освіти у районах міста та області з питань профорієнтації, у черговий раз нагадала присутнім про необхідність підготовки до ЗНО заздалегідь. На базі Запорізького національного створені всі умови, аби підготувати старшокласників до цих випробувань. На курсах підготовчого відділення майбутні вступники не тільки поглиблюють свої знання з обраних предметів, а й працюють з психологами та іншими фахівцями, які допомагають адаптуватися випускникам і потім успішно скласти ЗНО. Також можна пройти безкоштовні пробні тестування, аби випробувати власні сили та знання ще до головного випробування. Вона нагадала, що вже у січні розпочнеться реєстрація на проходження безкоштовних тестувань з усіх предметів, передбачених зовнішнім незалежним оцінюванням. У минулому році на базі ЗНУ пробні тести склали близько 2500 старшокласників. Із подробицями усі охочі можуть ознайомитися на сайті ЗНУ, або в спеціалізованій групі ВКонтакті, де Ірина Миколаївна особисто відповість на всі запитання.
Професор Федір Турченко розповів присутнім про особливості розуміння та трактування історії академічною наукою. Він наголосив, що в період демократичних реформ з’явилася велика кількість підручників, що призвело до плюралізму в трактуванні історичних реалій. Проте викладачі мають орієнтуватися не на тимчасові політизовані думки з цього приводу, а на фундаментальну науку. Професор порадив користуватися виданням «Український історичний журнал» як фаховим.
Доповідь про діяльність новоствореної на факультеті лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій ЗНУ, а також про напрямки її діяльності, представив доцент кафедри історії України Сергій Терно. Професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Давлєтов презентував детальний аналіз результатів олімпіад з історії та розповів про заходи щодо підготовки учнів до участі у них. Доцент кафедри новітньої історії України Василь Гвоздик надав присутнім інформацію щодо методики написання та підготовки учнів до участі у Малій академії наук, засідання якої відбудеться на базі ЗНУ вже у лютому наступного року.
Під час роботи семінару в V навчальному корпусі ЗНУ працювала виставка наукової літератури, підготовлена фахівцями Наукової бібліотеки ЗНУ. Вчителі шкіл могли ознайомитися із науковою літературою з історії України та загальної історії, новими підручниками, посібниками з методики викладання у загальноосвітній школі, монографіями викладачів нашого університету тощо.

Олена Хлистун

Схожі новини