Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету ЗНУ долучилися до відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка

Представники філологічного факультету ЗНУ долучилися до відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка

11.12.2013 14:44 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет

11 грудня викладачі та студенти філологічного факультету Запорізького національного університету підготували та провели відкриту лекцію, присвячену 150-річчю з дня народження Бориса Грінченка.

Із вітальним словом до присутніх звернулася декан філологічного факультету Тамара Хом’як. Вона зазначила, що цього року 9 грудня відомому письменникові виповнилося б 150 років, тому сьогоднішнє свято організоване саме на вшанування цієї дати.
Модератором заходу виступила студентка філологічного факультету Оксана Качура. На початку заходу вона запропонувала учасникам засідання переглянути відеопрезентацію про життєвий та творчий шлях Бориса Дмитровича. Він був письменником, педагогом, літературознавцем, істориком, публіцистом, громадсько-культурним діячем, редактором низки українських періодичних видань, одним із засновників Української радикальної партії. Борис Гринченко обстоював поширення української мови в школі та в установах, був автором фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови та літератури, «Рідного слова» — книжки для читання в школі, укладачем чотиритомного тлумачного «Словаря української мови», одним із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Свої роботи, в яких були досліджені маловідомі та цікаві факти з життя та творчості Бориса Грінченка, представили студентки факультету: Анжеліка Калюжна, Галина Пишна, Віра Расихіна, Юлія Пфайфер, Катерина Рула, Оксана Сулій, Аліна Алєксєєнко, Олена Севериненко та Юлія Корнієць.

Ксенія Назаренко

Схожі новини