Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літературний вечір до 180-річчя від дня народження Марка Вовчка

Літературний вечір до 180-річчя від дня народження Марка Вовчка

19.12.2013 10:31 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет творчий вечір

18 грудня на філологічному факультеті ЗНУ провели творчий вечір, приурочений до 180-річчя від дня народження видатної української письменниці Марка Вовчка (Марії Вілінської). Другокурсники напряму підготовки «Українська мова та література» на чолі з доцентом кафедри української літератури Валентиною Кравченко обрали для висвітлення одну з важливих сторінок біографії письменниці - її стосунки з Тарасом Шевченком, який високо цінував її творчість.

Студентки Юлія Чеборай, Анна Заброда, Анна Таран, Маргарита Тарасова, Дар’я Кліпіліна, Дарина Коровка, Вероніка Савченко й Ганна Нестеренко нагадали однокурсникам і гостям заходу – викладачам і студентам інших курсів філологічного факультету – про головні моменти життєвого і творчого шляху Марка Вовчка, про вплив її творів на розвиток української літератури і про захоплені відгуки про її творчість Івана Франка, Лесі Українки, Пантелеймона Куліша та інших митців.
Особливу увагу у своїх виступах студентки приділили її знайомству із Тарасом Шевченком, на якого величезне враження справила перша книга Марії Вілінської «Народні оповідання». Зокрема, вони нагадали присутнім про те, що отримавши від Пантелеймона Куліша на редагування твір Марка Вовчка «Інститутка», Тарас Шевченко відмовився змінювати жодне слово. Також він порадив Івану Тургенєву, який спитав, кого із письменників варто читати, аби вивчити українську мову, звернутися до творчості Марка Вовчка. Цю письменницю називають духовною донькою Кобзаря. Марія Вілінська, у свою чергу, надзвичайно високо цінувала Кобзаря і звістку про його смерть сприйняла як велике горе.
Аліна Боєва, ілюструючи розповіді про найважливіші моменти із життя письменниці, навела цитати з її листів. Аліна Греджук продекламувала вірш Тараса Шевченка, присвячений Марку Вовчку, а Ніна Левадіна – уривок із відомої казки письменниці «Кармелюк». Також студентки Анастасія Волчкова, Анастасія Федорова, Вероніка Кулакова й Ольга Кулик інсценували уривок із оповідання «Горпина». Вечір супроводжувався презентацією, підготовленою Лілією Мірошниченко.
Глядачі винагородили учасниць творчого вечора голосними оплесками і подякували їм за цікавий захід.

Таміла Тарасенко

Схожі новини