Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти історичного факультету досліджують історію моди часів Першої світової війни

Студенти історичного факультету досліджують історію моди часів Першої світової війни

12.02.2014 10:21 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет НТСА

Засідання круглого столу студентів - членів НТСА історичного факультету, яке відбулося 11 лютого, було присвячене цікавій темі - «Мода після Першої світової війни як соціокультурне явище». Ініціатором проведення заходу виступила студентка 3 курсу Юлія Глушко, яка займається науковою роботою з теми розвитку моди повоєнного періоду.

Обговорюючи тенденції та перспективи розвитку моди ХХ-ХХІ століття, учасники засідання зазначили, що події Першої світової війни істотно вплинули на увесь хід новітньої історії, у тому числі - визначили розвиток світової моди. Під час заходу з доповідями виступили студенти історичного факультету: Світлана Салахан на тему «Загальна характеристика моди 20-х рр. ХХ століття», Ольга Сахно - «Радянська мода 20-х рр. ХХ століття» та Марія Штенгєлова, яка розповіла про витоки «Стилю «гарсон».
Доповідачі підкреслили, що результати Першої світової війни стали визначальними й у боротьбі жінок за рівні права: це період, коли прекрасна половина людства була змушена зайняти місця чоловіків на виробництві, у конторах і, навіть, на фронті. Оскільки кардинально змінився спосіб життя, суттєві зміни відбулися і в жіночій моді. У цей час спостерігається тенденція до мінімізації, жіноче вбрання позбавляється пишності та незручностей при вдяганні. У воєнні та перші повоєнні роки, на початку радянського періоду в моду входять костюми з грубої тканини, військового сукна, шкіряні комісарські куртки, вузькі спідниці, червоні хустки тощо. Проте з часом знову повертається попит на сукні, які стали коротшими та зручнішими.
З 20-х рр. відбувається перехід до одягу масового виробництва, а з 1923 р. виходить перший радянський журнал мод «Ательє». З початком НЕПу в радянську моду поступово починають входити світові модні тенденції. Так, стиль «гарсон» - так званий стиль «жінки-хлопчика», засновниками якого стали Марлен Дітріх та Коко Шанель – додає розкутості та витонченості повоєнній моді. Надалі він розвивається у стиль, який стирає межі між чоловічою та жіночою повсякденною модою (Ів Сен-Лоран, 70-ті рр.), новий сплеск цієї лінії припадає на 90-ті рр. минулого століття.
Доповідачі відповіли також на запитання та обговорили питання впливу подій світової історії на модні тенденції останнього століття. Присутні наголосили, що дослідження моди новітнього періоду має неабияке значення у вивченні історії побуту.

Олена Хлистун

Схожі новини