Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ ознайомились із видавничою діяльністю Тараса Шевченка

Студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ ознайомились із видавничою діяльністю Тараса Шевченка

04.03.2014 15:36 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж Наукова бібліотека

4 березня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу на тему «Видавнича діяльність Т. Г. Шевченка», присвячене 200-річчю з Дня народження Кобзаря.

Студенти 3 курсу спеціальності «Видавнича справа і редагування» ознайомилися з виставкою «Унікальні видання Т. Г. Шевченка», яка наразі представлена у Науковій бібліотеці ЗНУ. Перлиною цієї виставки стали факсимільні видання: позацензурна публiкацiя книги «Кобзар» 1840 року видання, «Захалявна книжечка» Тараса Шевченка, «Кобзар» 1860 року видання тощо, про унікальність яких студентам докладно розповіли фахівці бібліотеки Тетяна Рєпка та Олена Мазуровська. Крім того студенти дізналися багато цікавої інформації про видання та публікації викладачів нашого університету, які досліджували творчість і життєвий шлях видатного українського письменника.
Директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова ознайомила студентів з тією частиною виставки, де представлені зарубіжні видання, присвячені творчості Тараса Григоровича. Так, наприклад, 4-томне видання «Конкордація поетичних творів Шевченка» – посібник поетичної спадщини національного поета України Тараса Шевченка для науковців і студентів, який був виданий Науковим товариством ім. Т. Г. Шевченка в Америці спільно з видавництвом Канадського інституту українських студій.
Наприкінці заходу студенти ЕПК виступили зі своїми доповідями, у яких розглянули видавничу діяльність українського поета, а також значення його творчості для сучасного суспільства.
Викладач дисципліни «Літературний стиль» ЕПК Олена Артеменко подякувала учасникам заходу за активну роботу та зазначила, що твори Великого Кобзаря і сьогодні є напрочуд актуальними, адже вся його велика спадщина пронизана любов’ю до України та спрямована на формування національної ідеї та свідомості кожного українця.

Олена Ярошенко

Схожі новини