Сьогодні у ЗНУ відбулася зустріч із молодим письменником-прозаїком Богданом Коломійчуком. Він презентував свої книги – роман «Людвисар. Ігри вельмож» та збірку оповідань «Таємниця Єви», а також спілкувався зі студентами та викладачами філологічного факультету.
Богдан Коломійчук уперше в Запоріжжі, тому на початку зустрічі він коротко розповів присутнім про себе. Родом із Хмельниччини, він з 2001 року мешкає у Львові. У своїх творах письменник описує події, які безпосередньо пов’язані з історією цього міста. А його перша освіта - фізик за фахом, закінчив Львівський університет ім. І.Франка – дозволила глибше підійти у своїх творах до досліджень та історичних реконструкцій, зокрема у змалюванні природних явищ та архітектурних деталей.
Автор також розповів про роботу над романом та збіркою оповідань. Обидві книжки вийшли у видавництві «Фоліо» (Харків). «Людвисар. Ігри вельмож» був відзначений Гран-прі фестивалю «Коронація слова» у 2013 році. Сам автор визначає жанр свого твору, як історико-авантюрний, у якому приблизно в однаковому співвідношенні переплелися середньовічна історія (події другої половини ХVІ століття) та авторська вигадка. Дія роману відбувається у тогочасному Львові, а сам твір має кілька сюжетних ліній. Це і перипетії полювання на відьом, пов’язані із протиборством релігії та науки, і стосунки між вельможними особами – польським королем-жінконенависником Сигізмундом ІІ та представником Великого князівства Литовського Костянтином Острозьким. При цьому автор нібито полемізує з іншими авторами історичних романів, зокрема Всеволодом Соловйовим («Княжна Острожская»), Павлом Загребельним та іншими.
Під час написання творів автор ознайомився з багатьма архівними матеріалами і навіть почав вивчати німецьку мову – мову багатьох історичних документів періоду Австро-Угорської імперії. Він також відвідав цілу низку середньовічних замків та архітектурних пам’яток Західної України, аби змалювати образи тогочасних будівель (Острозький замок, Невицький тощо). Окрім того, перебуваючи у Запоріжжі, Богдан Коломійчук уперше побачив деякі зразки зброї у приватній колекції Музею історії зброї. Проте сам автор часто доволі вільно використовує історичну точність фактів, бо вважає припустимим можливість привалювання авторської думки на користь сюжетної лінії над точністю подій у художніх творах.
Збірка оповідань «Таємниця Єви» ділиться на дві частини: детективні оповідання під загальною назвою «Ласки фурій» та авантюрні – «Мелодія для квінтету». Аби зацікавити читачів, Богдан Коломійчук повідомив деякі факти, використані ним під час створення оповідань «Німфи болю» та «Таємниця Єви». Перша частина книги написана на основі архівних матеріалів за кримінальними справами, які розслідувалися у Львові на початку ХХ століття. У творах також використовуються дослідження історичних будівель цього міста.
Наприкінці зустрічі Богдан Коломійчук відповів на запитання студентів і викладачів ЗНУ.
Олена Хлистун
Фото з сайту: lp.edu.ua/en/node/5041