Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті презентували Інтернет-проект «Historians.in.ua»

На історичному факультеті презентували Інтернет-проект «Historians.in.ua»

23.05.2014 09:49 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет

21 травня в Запорізькому національному університеті відбулася презентація сайту «Historians.in.ua («Історики в Україні»).

Перед присутніми виступили представники авторського колективу проекту – історики Володимир Маслійчук (м. Харків) та Ігор Сердюк (м. Полтава). Гості розповіли, що сайт було засновано з метою поліпшення комунікації між дослідниками України та зарубіжжя. Матеріали сайту стосуються актуальних проблем вітчизняної гуманітаристики, історичної пам’яті, інституцій сучасної історичної науки. Портал є, певною мірою, унікальним явищем для української історіографії, адже він став елементом інфраструктури історичної науки, навколо якого гуртується ціла когорта як іменитих учених, так і молодих дослідників. Особливості його формату – перевага змісту над формою, мінімум формальностей у роботі. Цим він відрізняється від інших подібних ресурсів, передусім академічних. Як влучно помітив один із присутніх, historians.in.ua – сайт для «істориків без краваток».
Проект надає широкі можливості для молодих учених заявити про себе. Це не тільки публікація результатів досліджень, а й платформа для наукової дискусії. Перевага над друкованими фаховими виданнями полягає в тому, що доступ до матеріалів має більша аудиторія, а дискусії виходять більш жвавими та динамічними. Historians.in.ua не оминає контроверсійних і гострих тем, та продукує критичне мислення. Амбітна мета проекту – інтеграція вітчизняної історичної науки у світовий науковий та інформаційний простір.
У своїх виступах організатор презентації доцент Юрій Каганов, професори Федір Турченко, Володимир Мільчев та інші підкреслили актуальність появи такого проекту й окреслили напрямки подальшої співпраці. Захід відвідали викладачі історичного факультету ЗНУ, аспіранти та магістранти. Вони обговорили з гостями як різні аспекти функціонування сайту, так і нагальні питання сучасної української історичної науки, особливо в регіонах. До речі, на сайті вже опубліковано матеріали запорізьких дослідників.

Історичний факультет

Схожі новини