Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували Програму стажування у Верховній Раді України

У ЗНУ презентували Програму стажування у Верховній Раді України

30.05.2014 14:07 Візит Захід Презентація

30 травня для студентів Запорізького національного університету відбулася презентація Програми стажування у Верховній Раді України, участь у якій взяли народний депутат України VI скликання, заступник директора Програми «RADA: підзвітність, відповідальність, демократичність» Еліна Шишкіна, координатор презентаційної кампанії програми Катерина Садохіна та асистент координатора програми Вікторія Медвідь.

Завдяки Програмі молоді громадяни України мають можливість взяти безпосередню участь у законодавчому процесі та процесах прийняття державних рішень, набути досвіду роботи в органах законодавчої та виконавчої влади, створити передумови для їх професійного зростання й успішної суспільно-політичної діяльності.
На початку заходу український політик Еліна Шишкіна зазначила, що у цій Програмі стажування мають можливість взяти участь кращі представники української молоді, які проявили себе знавцями з певних питань та мають активну громадську позицію.
Під час зустрічі студенти дізнались про вимоги та особливості проведення конкурсу на участь у стажуванні, а також про головні складові цієї Програми (стажування, навчання, розвиток потенціалу лідерства і дозвілля).
Відбір учасників Програми відбувається у два етапи: подання анкети та співбесіда півфіналістів з Відбірковою комісією. Набір стажерів на 2014–2015 рр. триватиме протягом липня-жовтня цього року, а саме стажування триватиме 8 місяців (протягом листопада 2014 року-липня 2015 року). Студенти можуть брати участь у ній за двома формами: повний і неповний робочий день.
Крім того, координатори Програми запропонували аудиторії уявити себе народними депутатами та розробити проекти законів, а також відповісти на декілька запитань стосовно державного устрою України. Усі учасники конкурсів отримали пам’ятні подарунки.
Варто зазначити, що Програма стажування стартувала в 1995 році з ініціативи Асоціації колишніх членів Конгресу США та Верховної Ради України. У 2009 році її випускниками була заснована громадська організація «Ліга інтернів», яка продовжила адміністрування Програми за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З 2014 року Програма стажування у Верховній Раді України є частиною проекту, що реалізує ГО «Ліга інтернів» за підтримки Програми USAID «RADA: підзвітність, відповідальність, демократичність», яка виконується Фондом Східна Європа. Її випускниками стали близько 1300 осіб, серед них: міністр Кабінету міністрів України, народний депутат України VI скликання Остап Семерак, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера та народний депутат України VII скликання Валерій Карпунцов.

Олена Ярошенко

Схожі новини