Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Перші знахідки 27-го археологічного сезону на Мамай-горі

Перші знахідки 27-го археологічного сезону на Мамай-горі

23.07.2014 11:03 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Археологічна практика історичний факультет

Улітку студенти історичного факультету проходять традиційну археологічну практику. Цього тижня повернулися з розкопок на території курганного заповідника Мамай-гора студенти першої зміни. Майбутні археологи вже мають цікаві знахідки – монети й уламки стародавніх предметів вжитку.

Керівник археологічної практики, завідувач навчально-наукової лабораторії археологічних досліджень, доцент Геннадій Тощев повідомив, що учасники експедиції розпочали дослідження п’яти поховань періоду Пізнього Середньовіччя (XV-XVI ст.), які належать ногайцям. Важливою знахідкою для дослідників ЗНУ стали знайдені під час розкопок 6 монет з написами арабською мовою. Цікаво, що зазвичай у таких похованнях (за мусульманською традицією) відсутні будь-які предмети або гроші.
Знахідки були описані, замальовані, сфотографовані студентами, а тепер будуть передані для детального вивчення фахівцям з нумізматики. Цікавим надбанням стали фрагменти скіфського орла, уламки амфор та інші предмети, які вказують на можливість перебування тут цікавих артефактів скіфської доби. Саме їх сподіваються знайти археологи під час польових досліджень студентів другої зміни.
За період практики, окрім здобуття історичних артефактів та необхідних археологічних навичок, студенти також навчилися користуватися знаряддями праці, самостійно готувати їжу, засмагли та відпочили. Своїми враженнями від експедиції поділилися учасники першої зміни, першокурсники Руслан Зарар та Олексій Сапронов: «Під час археологічної практики ми отримали море позитивних вражень від дослідницької роботи, від життя на природі, спілкування у прекрасному колективі, який очолили такі досвідчені археологи, як Геннадій Тощев та Світлана Андрух».
Першокурсниця Людмила Данилюк додала: «Зважаючи на унікальність пам’ятника Мамай-гора, проведені тут протягом кількох десятиліть розкопки надають нам важливу комплексну інформацію про різні археологічні культури та про народи, що проживали на території Північного Причорномор’я, починаючи від епохи бронзи та закінчуючи пізнім середньовіччям. Наша археологічна експедиція, окрім наукового та пізнавального значення, надала можливість відчути себе учасниками дослідження процесу історичного розвитку».
Під час польових робіт запорізьких археологів відвідало представник керівництва району – голова Кам’янко-Дніпровської районної державної адміністрації Микола Бєліков. Про цю зустріч та про роботи, які ведуться на території могильника поблизу с. Велика Знам’янка, нещодавно був опублікований матеріал у тижневику «Знамя труда» (м. Кам'янка-Дніпровська).
Докладніше про результати 27-го археологічного сезону читайте після 12 серпня, коли у студентів завершиться друга зміна практики.

Олена Хлистун

Схожі новини