Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Завершилася етнографічна практика студентів історичного факультету

Завершилася етнографічна практика студентів історичного факультету

25.07.2014 15:20 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет Практика

Цього тижня завершилася етнографічна практика студентів 3 курсу історичного факультету. Цього року експедиція відбулася до старовинного села Басань Пологівського району Запорізької області. Протягом експедиції студенти третього курсу історичного факультету опитали більше 100 мешканців села Басань, Тарасівка, Шевченкове, Новофедорівка та інших.

Мешканці зазначених сіл розповіли студентам-практикантам про історію своїх родин, події громадянської війни, Голодомор, Другу світову війну, голод 1946-1947 рр. через призму власного життя. Протягом роботи експедиції вдалося поповнити і колекцію факультетського «Музею побуту народів Південної України». Місцеві мешканці охоче передали на зберігання до музею такі предмети: черепицю, прялки, господарські вироби з дерева. Особливу радість у членів експедиції викликала дерев’яна діжка, бо в колекції музею вона перша.
Ще однією особливістю цьогорічної експедиції стала участь студентів у спільному проекті Запорізького наукового товариства ім. Я.П. Новицького та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні «По той бік Дніпра»: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів».
Варто зазначити, що на етнографічну практику до населених пунктів Запорізької області студенти історичного факультету виїздять вже 14 років. Протягом цих років на історичному факультеті вдалось сформувати величезну базу усних інтерв’ю, виявити та передати на зберігання більше 30 щоденників і спогадів мешканців півдня України. Науковою реалізацією цих надбань стали численні наукові публікації як студентів, так і викладачів факультету. Зокрема мова йде про фундаментальне видання «Усна історія Степової України», яке вже налічує десять томів.

Схожі новини