Студенти біологічного факультету повернулися з навчально-ознайомчої практики, яку вони цьогоріч проходили на підприємстві «Мотор-Січ», у діагностичному центрі «Медлайф-Біо», на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті та в Інституті титану.
Майже місяць 17 студентів ЗНУ мали нагоду вивчати найсучасніше обладнання цих структур. Молодь вразили інструменти для читання твердості металів, найрізноманітніші аналізатори. У своїх звітах майбутні хіміки детально описали роботу кожного з них. Скажімо, їх зацікавив спектрометр для вимірювання вмісту елементів у різних типах води – питній, морській, стічній, а також в атмосферному повітрі, харчових продуктах. Не менш захоплюючими були враження від процесів вимірювання швидкості газових потоків у промисловості, контролю димових викидів, визначення концентрації нафтопродуктів у воді.
У діагностичному центрі «Медлайф-Біо» справили враження автоматичні гематологічні, біохімічні аналізатори, а також для визначення швидкості осідання еритроцитів, рівня гемоглобіну. До речі, студенти відзначили, що ця лабораторія здатна робити до 6000 аналізів на день, що важливо для швидкого і якісного обслуговування пацієнтів.
За словами другокурсника біологічного факультету Владислава Кириченка, рівень матеріально-технічного забезпечення хімічних лабораторій, де вони проходили практику, дуже високий. Подібних висновків у своїх звітах про практику дійшли і його колеги студентки Альона Хімій і Тетяна Татарнікова. Високий рівень саме їхніх робот підкреслила старший викладач кафедри хімії Ніна Синяєва, яка організовувала практику студентів на «Мотор-Січі» та у лабораторії «Медлайф-Біо». За словами Ніни Петрівни, практика була дуже насиченою. Дуже допомогли у її організації і випускники біологічного факультету, які зараз працюють на цих підприємствах - Аліна Височина, Сергій Бондаренко, Марія Бегунова та інші.
Опікувалася студентами й кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії Ольга Луганська. Вона мала нагоду познайомити студентів із роботою лабораторій на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті та в Інституті титану. Крім огляду устаткування цих структур, студенти також вивчали історію їхньої діяльності, готували фотозвіти із вивченого матеріалу.
Головне ж завдання, яке постало перед студентами після проходження ними ознайомчої практики, – це визначитися зі спеціалізацією, котра з третього курсу стане для них провідною. Йдеться про «аналітичну хімію», «біоорганічну хімію» та «хімію в харчовій промисловості».
Марія Канцелярист