Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті організували зустріч першокурсників із ветераном Великої Вітчизняної війни Іваном Колащевим

14.10.2014 13:34 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет зустріч

У Запорізькому національному університеті триває низка заходів, присвячених 71 річниці звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Так, на юридичному факультеті провели зустріч студентів першого курсу із полковником у відставці, ветераном Великої Вітчизняної війни Іваном Колащевим. Ініціаторами та організаторами цього заходу стали представники факультетської студентської ради.

На початку зустрічі представник студактиву факультету Олексій Кальонов звернувся до присутніх із короткою доповіддю, присвяченою причинам, що призвели до початку ІІ Світової війни. Він наголосив на тому, що війна – це завжди страшна катастрофа, і закликав учасників заходу зробити все від них залежне, аби надалі уникнути повторення такої страшної трагедії для нашого народу.
Почесний гість факультету – ветеран Великої Вітчизняної війни Іван Колащев, учасник Ленінградського фронту – розповів студентам про роки воєнного лихоліття та про мужність солдатів, які звільняли українську землю від німецько-фашистської навали.
Сам Іван Денисович із перших днів війни записався до народного ополчення, потім був кулеметником в авіації та в танкових військах. Після поранення й перебування в госпіталі потрапив на Ленінградський фронт.
9 травня 1945 року він зустрів на фронті, звільнюючи Прибалтику. Напередодні цієї знаменної дати там ще тривали бої, а 9 травня солдати звично чекали наказ про наступ. Та у цей день перед урочистим строєм їм зачитали наказ про те, що війна завершилася перемогою над фашистськими загарбниками, але попередили, що бойові дії будуть поки що продовжені.
Крім того, Іван Денисович розповів студентам про те, як відбувалося звільнення нашого міста. Зокрема, він наголосив, що Гітлер віддав особистий наказ своїм підлеглим за будь-яку ціну втримати Запоріжжя – важливий промисловий і металургійний центр України, тож бої за перемогу та його звільнення були безжальними. Однак, 14 жовтня 1943 року, після чотириденних бойових дій, посеред міста зібрали урочистий мітинг на знак його звільнення.
На завершення зустрічі студенти звернулися до ветерана зі словами щирої подяки. Вони стоячи аплодували почесному гостю на знак вдячності за його бойові подвиги, а також вручили йому квіти з нагоди свята.