Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили національне свято Болгарії – День народних будителів

У ЗНУ відзначили національне свято Болгарії – День народних будителів

03.11.2014 13:23 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято

1 листопада – особлива дата для всіх мешканців Болгарії, а також для етнічних болгар, які проживають в інших країнах. Цього дня вони урочисто відзначають важливе національне свято – День народних будителів. Так у цій країні називають активних діячів національного і культурного відродження початку і середини XIX століття, коли країна ще перебувала під османським пануванням.

Не залишилися осторонь від цього святкування і слухачі курсів болгарської мови, які вже кілька років діють на базі філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом викладача з Болгарії Івана Сімеонова. Вони зібралися разом, аби гідно вшанувати пам'ять тих народних подвижників – простих вчителів, духовників, письменників й революціонерів, – якими нинішня Болгарія завдячує не лише виходом на міжнародну арену, але і своїм існуванням.
На початку заходу його учасники щиро привітали гостей свята – студентів п’ятого курсу факультету журналістики й доцента кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв'язків із громадськістю Тетяну Іванюху – та подякували їм за інтерес до теми болгарського національного відродження.
Після виконання гімнів України і Болгарії ведучі – студентки ЗНУ Ольга Бойко і Маргарита Галіч – розповіли всім присутнім про найвідоміших національних і культурних діячів цієї країни. Їх виступи супроводжувалися відео-презентаціями, у яких болгарські краєвиди й ілюстративний матеріал до біографій митців, громадських діячів і революціонерів поєднувався з віршами видатних поетів цієї країни та піснями на їх слова.
Іван Сімеонов у своєму виступі розповів про історію відзначання цієї дати. Вперше свято стали відзначати в Пловдиві в 1909 році, а з 1921 по 1945 рік День народних будителів був офіційним державним святом. У новітній історії Болгарії свято знову відродили в 1992 році за ідеєю болгарського історика і громадського діяча Петра Константинова.
Також під час святкової програми вірші видатних болгарських поетів продекламували Софія Підгорна, Максим Дяченко, Григорій Легенчук і Валерія Котенкова.
Слід відзначити, що всі учасники заходу говорили болгарською мовою. На ній же пролунала і заключна пісня у виконанні групи 2.2 мовних курсів (староста – доцент кафедри вищої математики Запорізького національного технічного університету Наталія Сніжко) й Івана Сімеонова.
Гості свята щирими оплесками винагородили його учасників і подякували їм за цікавий і пізнавальний захід.
Слухачі курсів болгарської мови вже не одноразово влаштовували урочисті заходи, присвячені важливим датам історії та культури цієї країни. Однак, це – перше подібне свято в цьому навчальному році.
За словами керівника мовних курсів Івана Сімеонова, зараз в нашому університеті навчаються 8 груп, до складу яких входять 89 осіб, охочих опанувати болгарську мову. По завершенню дворічного навчання всі слухачі отримають мовні сертифікати ЗНУ. На цих курсах навчаються не лише студенти, а всі, хто виявив бажання краще познайомитися з мовою, літературою і культурою Болгарії.
Так, слухачі курсів – доцент кафедри кримінального права та правосуддя юридичного факультету Оксана Узунова й доцент кафедри менеджменту Нікопольського факультету ЗНУ Ніна Куреда – розповіли, скільки позитивних емоцій вони отримали, завдяки своєму навчанню. Крім того, вони, як і більшість тих, хто вивчає болгарську мову в нашому виші, побували на двотижневих літніх мовних курсах. Такі курси щоліта проходять у Софії, Габрові й Варні, де три групи по 15 осіб можуть покращити свої мовні навички і більше дізнатися про цю чудову країну.

Таміла Тарасенко

Схожі новини