Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели літературно-музичний вечір до Дня української мови та писемності

У ЗНУ провели літературно-музичний вечір до Дня української мови та писемності

11.11.2014 15:52 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет День української мови та писемності

Підсумком низки заходів до Дня української мови та писемності, організованих філологічним факультетом ЗНУ, став літературно-музичний вечір, який відбувся 11 листопада. Темою цьогорічного свята були обрані слова Володимира Сосюри «Мова – це душа народу, народ без мови - не народ». Його організаторами виступили філологічний факультет та кафедра українознавства за участю студентів цього факультету і факультету соціальної педагогіки та психології, творчого колективу учнів КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів "Січовий колегіум" Запорізької Обласної Ради та відомого запорізького композитора і співака Анатолія Сердюка.

Відкриваючи захід, перший проректор Олександр Бондар привітав присутніх із цим визначним загальнодержавним святом. «День української мови та писемності об’єднує покоління українців і додає нам усім наснаги долати труднощі сьогодення», – наголосив Олександр Григорович. Він також зауважив, що мова народу – це живий організм, який живе і розвивається за власними законами. Від імені ректорату нашого університету перший проректор висловив подяку декану і усьому колективу філологічного факультету за проведення грандіозної роботи з розвитку академічної лінгвістичної науки та організацію заходів із популяризації української мови та літератури.
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як нагадала присутнім про велику кількість заходів, які у рамках декади української писемності організував і провів їхній факультет. Вона також зауважила, що саме молодим – сьогоднішнім студентам – належить зберігати і розвивати українську мову, розбудовувати українську державність.
Так, протягом декади української писемності в ЗНУ була організована і проведена ціла низка літературних та мовних творчих заходів, у яких взяли участь студенти різних факультетів. Завідувачі кафедр української мови та українознавства - Петро Білоусенко та Ольга Стадніченко - в урочистій атмосфері привітали переможців і вручили їм грамоти та пам’ятні подарунки. Їх отримали студенти філологічного, економічного, історичного факультетів, а також соціальної педагогіки та психології і факультету соціології та управління за перемогу в мовних олімпіадах, участь у конференціях, круглих столах, лінгвістичних вікторинах, різних конкурсах. Студенти стали переможцями конкурсів лінгвістичних казок, декламаторів української поезії, Міжнародного конкурсу «Мій рідний край» у номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість», першого етапу конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика та мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка. Вони також отримали нагороди за кращі твори українською мовою з тем: «Скільки української мовної території, стільки й української державності», «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості», «Значення рідної мови й пісні в час війни за збереження незалежності України», «Мова – це душа народу, народ без мови не народ», «Зброя слова в боротьбі за утвердження державності України», «Без мови немає нації» та «Заговори, щоб я тебе побачив».
Окремо відзначили грамотою студентів ІV курсу напряму «Театральне мистецтво» факультету СПП за активну участь у підготовці і проведенні літературно-музичного свята до Дня української мови й писемності. Керівництво філологічного факультету і кафедри українознавства також висловили подяку представникам факультету СПП і кафедри акторської майстерності за творчу підготовку студентів – учасників заходу. Під час концерту зі сцени звучали пісні на слова українських класиків, патріотичні твори сучасних поетів і композиторів, поезії Тараса Шевченка, Дмитра Павличка, Василя Симоненка, Петра Ребра, Любові Геньби, а також авторські вірші студентів, зокрема, Аліни Чилій («Коханому брату в АТО»). Зі святом присутніх у залі привітали запорізький композитор і співак Анатолій Сердюк, квартет учнів «Січового колегіуму», студенти Катерина Рибак, Аліна Алексеєнко, Олексій Блінов та інші.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні, якій присвятив свою пісню Анатолій Сердюк. Глядачам також була представлена прем’єра його твору на слова Дмитра Павличка «Наша воля - наша мова».
Для учасників свята перед входом до актової зали 2 навчального корпусу працювала тематична книжкова виставка. Тут можна було ознайомитися із творами українських класиків та сучасних письменників, словниками, літературною критикою, виданнями з історії розвитку української мови, а також працями науковців ЗНУ.

Олена Хлистун