Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели музично-драматичний захід, присвячений творчості Дмитра Павличка

На філологічному факультеті провели музично-драматичний захід, присвячений творчості Дмитра Павличка

20.11.2014 10:14 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання свято

«Веди мене, дорога правоти…» – таку назву мала літературно-музична композиція, присвячена видатному поетові сучасності Дмитру Павличку, яку 19 листопада провели на філологічному факультеті. Магістрантки спеціальності «Українська мова та література» під керівництвом доцента кафедри української літератури Юлії Кушнерюк представили на розсуд глядачів своє бачення життєвого та творчого шляху знаного вітчизняного письменника, перекладача й громадського діяча, чий вплив на становлення сучасної української культури важко переоцінити.

Ведучі заходу – Вікторія Омельченко, Марина Денисенко, Катерина Рибак і Наталія Юрченко – нагадали викладачам і студентам факультету про основні етапи драматичного, сповненого важких моментів і визначних досягнень життя митця. Їхні однокурсниці Тетяна Козлова, Тетяна Гапоненко, Єлизавета Поліщук, Марина Литвинчук й Олена Заболотня продекламували відомі вірші поета, в яких йшлося про його життя, любов до Батьківщини, громадянську позицію та інтимні переживання.
Також під час заходу пролунала пісня на слова вірша Дмитра Васильовича «Два кольори», котра вже давно сприймається як народна і популярна далеко за межами нашої країни. Глядачі гучними оплесками винагородили її виконавицю Вікторію Теодорову, а ведучі розповіли про історичні умови, за яких була створена ця поезія, та символічне значення її тропів.
Крім того, ведучі заходу поділилися з глядачами своїми незабутніми враженнями від зустрічі з цим поетом і громадським діячем: Дмитро Павличко, попри поважний вік (цього вересня він відсвяткував 85-річчя), минулого року завітав до Запоріжжя й зустрівся з викладачами та студентами нашого вишу. Задля того, аби присутні на заході змогли краще уявити творчу атмосферу тої зустрічі, магістранти підготували для них відеопрезентацію. У ній розповідь Дмитра Васильовича про ключові, часто нелегкі, моменти його життя й про дружбу з відомими українськими письменниками перемежовувалась із записами різних років, у яких поет декламує власні вірші.
Також організатори запропонували присутнім на заході взяти участь у своєрідному поетичному флеш-мобі. Усі охочі могли підійти до виставки, присвяченій творчості Дмитра Павличка, вибрати будь-яку поетичну збірку, поставити важливе для них запитання й, відкривши книгу навмання, отримати на нього відповідь. Такою нагодою скористалися доцент кафедри української літератури Валентина Ніколаєнко й студентка Вікторія Теодорова. Обох їх цікавило майбутнє нашої країни, й відповіддю на їхні запитання стали поетичні рядки, сповнені болю за важке становище України й заклику до боротьби.
Під кінець заходу професор кафедри української літератури Віталій Шевченко подякував його учасникам за обрану ними для висвітлення тему й провів критичний літературознавчий розбір їхніх виступів. Також Віталій Федорович ще раз наголосив на величезному значенні постаті Дмитра Павличка для становлення й розвитку незалежності України. Інші глядачі щиро подякували організаторам за підготовку такої цікавої й пізнавальної зустрічі.

Таміла Тарасенко

Схожі новини