Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася позачергова конференція студентів

У ЗНУ відбулася позачергова конференція студентів

20.11.2014 15:09 Органи студентського самоврядування закон України «Про вищу освіту» Положення про студентське самоврядування студрада

Основним пунктом порядку денного було внесення змін до Положення про студентське самоврядування нашого університету згідно з вимогами нової редакції Закону України «Про вищу освіту». Мандати для голосування отримали 200 делегатів – представників студентства вишу.

Відкрила зібрання голова Студентської Ради ЗНУ Ольга Лебедєва, яка розповіла, що заплановано зробити під час конференції, та передала слово помічнику ректора з виховної роботи Наталії Вороновій. «Будьте уважні, розглядаючи кожну з внесених змін до Положення, - зазначила Наталія Валентинівна, - адже в них – майбутнє вашого студентського життя. Тож тільки вам вирішувати, яким воно буде».
Присутні обрали членів лічильної комісії та призначили секретарем засідання голову інформаційного сектору студради Крістіну Марченко. Основні зміни, внесені в документ, озвучила в своїй доповіді Ольга Лебедєва. Вони стосувалися деяких фінансових питань (обсягів фінансування органів самоврядування, доречності членських внесків), обмеження кількості строків повноважень його учасників, термінів проведення звітної конференції, умов проведення виборів (поріг явки, умови проведення дебатів) тощо. Також були враховані певні технічні моменти. Скажімо, перейменування НТСА в Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених. Були враховані вимоги й славнозвісного п.8.ст.40, який встановлює норму невтручання адміністрації у справи студради. Тож фраза «на вимогу адміністрації» була пом’якшена до «на прохання адміністрації». Після кількахвилинного обговорення делегати проголосували за рішення прийняти документ за основу, а потім – загалом.
Ще одним важливим нюансом стало затвердження нових кандидатур від органів студентського самоврядування на збори трудового колективу вишу та інші поважні зібрання. Це було викликано тим фактом, що на п’ятьох факультетах ЗНУ було обрано нових голів студради (історичний – Максим Касьян, СПП – Євгеній Рибаков, економічний – Оксана Вітковська, математичний – Катерина Шеметило, юридичний – Ольга Попова), а також голову НТСА ДМВ Марину Пасенко (через завершення строків їх повноважень). За цю пропозицію також проголосували практично одностайно.
Бурхливими були обговорення важливих нововведень Закону України «Про вищу освіту». Вони стосувалися стипендіальних змін (зокрема, рейтингової стипендії, відмінностей між стипендією соціальною та академічною), нового права студентів обирати 25% навчальних дисциплін самостійно тощо. Головна думка, яку намагалися донести присутнім організатори, стосувалася заклику не лишатися байдужими до всіх озвучених нововведень. Адже саме зараз в кожному ВНЗ України, котрі отримали чимало прав на автономію, працюють робочі групи, які намагаються створити модель втілення всіх цих ідей у життя. Така ж група працює і в ЗНУ. І тільки від студентства, його ініціатив залежить кінцевий результат такої діяльності.

Марія Канцелярист