Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ взяли участь у відкритті меморіальної дошки пам’яті дітей-жертв Голодомору

Студенти ЗНУ взяли участь у відкритті меморіальної дошки пам’яті дітей-жертв Голодомору

21.11.2014 10:35 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Філологічний Історичний факультет Філологічний факультет

20 листопада студенти й викладачі історичного і філологічного університету ЗНУ взяли участь у відкритті меморіальної дошки пам’яті загиблих під час Голодомору дітей.

Громадськість Запоріжжя чекала на цю подію довгих 10 років. Ще 2006 року в міській газеті було опубліковано розлоге інтерв’ю з директором Державного архіву Запорізької області О.Тедєєвим, в якому і було вперше згадано про нещодавно віднайдений матеріал щодо діяльності дитячого будинку в місті Запоріжжі під час Голодомору. Ця інформація зацікавила не лише істориків, а й небайдужих до історичної правди мешканців міста. Наступні десять років у однодумців пішли на те, щоб дослідити це питання і визначити точне місце розташування дитячого будинку. Було з’ясовано, що до дитячого будинку з усієї області привозили малечу, яка залишилася без батьків під час Голодомору 1932-33 років. Вразила дослідників кількість дітей, що померли протягом цих трагічних років, - їх було майже 800.
Виступаючи на відкритті меморіальної дошки, відомий запорізький вчений, доктор історичних наук Федір Турченко наголосив, що кожна дитяча смерть - це ненароджені покоління, в тому числі, і наших сучасників. У Запорізькому томі «Національної книги пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні» науковець написав: «Поки на берегах Дніпра зводилися гіганти промисловості, по селах навкруги у селян відбирали останні жмені зерна. Люди вимирали родинами, колгоспами і селами. Найбільших людських втрат зазнала Дніпропетровська область, до якої тоді входила і нинішня територія Запорізької; з усієї кількості зареєстрованих смертей від голоду в Україні 70 % припадає на Дніпропетровську область». За словами історика, в Мелітопольському, Пологівському, Оріхівському та інших районах смертність сягнула найвищого рівня – 20-25 % населення.
Меморіальну дошку розташували за адресою: Дзержинського, 7 (історична назва вулиці - Олександрівська ). Вона буде нагадувати усім перехожим про ще одну трагічну сторінку нашої історії та долати міфологему про те, що в Запоріжжі голоду не було.