Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики поспілкувалися з головним редактором ТК «Інтер»

24.11.2014 10:56 Все Факультети Журналістики факультет журналістики

21 листопада до Запорізького національного університету завітав головний редактор телеканалу «Інтер» Антон Нікітін. Майбутні журналісти та видавці дізналися про кар’єрний шлях медійного менеджера, а також поставили йому багато запитань щодо інформаційної політики телеканалу, журналістської етики.

Модератором зустрічі виступив декан факультету журналістики Володимир Манакін. Після вступного слова Антона Нікітіна, який коротко розповів про свою професійну діяльність та подякував за запрошення на зустріч зі студентами ЗНУ, гостя засипали запитаннями.
Зустріч, яка відбувалась у День Гідності та Свободи, надихнула студентів запитувати Антона Нікітіна саме про події Майдану, політику, інформаційні війни та втручання власників у редакційну політику телеканалу.
Першим прозвучало питання від студентської ради ЗНУ наступного характеру: «Чи відчувають журналісти телеканалу «Інтер» особисту відповідальність за те, як вони висвітлювали Майдан? Адже соціологи, зокрема, Ірина Бекешкіна, зазначають, що, наприклад, у кримчан сформувалось негативне ставлення до київських подій здебільшого саме завдяки «Інтеру», а не тільки російським ЗМІ. Зараз телеканал «Інтер» та «1+1» ведуть між собою інформаційну війну. Так коли ж ми, майбутні журналісти, побачимо правдиве висвітлення подій, незалежну від власників редакційну політику телеканалу?». Гість відповів, що він вважає некоректним висловлювати думку про своїх колег, адже він не відповідає за інформаційний контент, а є редактором програм на «Інтері».
Наступним пролунало питання щодо створення українськими каналами патріотичних роликів, приурочених до Дня Гідності та Свободи. Нещодавно Антон Нікітін презентував документальний фільм «Стіна», присвячений 25-й річниці падіння Берлінської стіни. Студенти поцікавилися, чи збирається гість створити фільм, присвячений Майдану. Головний редактор «Інтера» відповів, що не наважиться дивитись наперед, адже ідея може виникнути несподівано.
Надалі студенти ставили питання про те, яким чином виражається патріотична позиція Антона Нікітіна, чи може журналіст поєднувати свою журналістську і політичну кар’єру тощо.
Наостанок прозвучала ремарка від заступника декана факультету журналістики Віктора Костюка. Він зауважив, що перед парламентськими виборами 2014 року телеканал «Інтер» показував радянський фільм, який тим чи іншим чином впливав на вибір глядача. Віктор Володимирович акцентував увагу на тому, що журналіст несе пряму відповідальність за надання ним інформації громадськості, адже інформаційні потоки ЗМІ формують суспільну думку та впливають на остаточний вибір. Студенти факультету журналістики підтримали доречне зауваження гучними оплесками.
Після палких дебатів Володимир Манакін, з властивою йому дипломатичністю, подякував Антону Нікітіну за візит до нашого вишу.

Марченко Кристина,
голова інформаційного сектору студентської ради ЗНУ