Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли активну участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції з питань патріотичного виховання молоді

Представники ЗНУ взяли активну участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції з питань патріотичного виховання молоді

01.12.2014 09:19 Все Факультети Соціології та управління

28 листопада відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді: «Формування патріотизму в умовах співробітництва та конфронтації в галузі транскордонних взаємовідносин країн». У її роботі традиційно взяли участь представники органів обласної та міської влади, громадських установ й організацій, а також викладачі та студенти Запорізького національного університету.

Організаторами заходу, в якому виявили бажання взяти участь представники 17 областей нашої країни та дев’яти інших держав, стали Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада, Запорізький національний університет, Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Запорізька обласна організація Товариства сприяння обороні України та Всеукраїнське громадське об’єднання Федерація «Спас».
Головними завданнями, які поставили перед собою учасники конференції, стали: аналіз впливу тенденцій у галузі транскордонних взаємовідносин країн на зміст та сутність патріотичного виховання; визначення реалій і проблем сучасної системи патріотичного виховання в Україні та інших державах світу, висвітлення стратегічних напрямків діяльності в цій галузі тощо.
Цього разу для проведення науково-практичного зібрання його ініціатори обрали очно-заочний формат, тож доповіді багатьох доповідачів з інших областей України та з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, США, Угорщини були презентовані у вигляді відеозаписів. Крім того, під час заходу перед аудиторією виступили науковий співробітник юридичного факультету Ліверпульського університету (Великобританія) Кіран Рід і мовний асистент Ґете-інституту, представниця Молодіжного центру німецької культури «Заммельзуріум» (Німеччина) Естер Енгелькинг. Зараз вони викладають на факультеті іноземної філології нашого університету.
Урочисте відкриття конференції розпочалося з виконання Гімну України студентами нашого вишу, учасниками вокальної студії «Кантилена» Центра культури ЗНУ. Після урочистої миті перший заступник голови запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак привітав усіх учасників заходу й наголосив на тому, що сьогодні тема виховання патріотизму є особливо актуальною. Однак, на його думку, «сьогодні ми стаємо свідками зародження справжнього та щирого патріотизму в серцях нашої молоді. Це зовсім інше почуття ніж патріотизм, який був у когось ще рік тому. Це почуття більш сильне, адже воно є усвідомленим вибором самої людини». Також він вручив подяки Запорізької обласної державної адміністрації й почесні грамоти Запорізької обласної ради за сприяння розвитку патріотизму в нашій області. Серед відзначених подяками був і професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Володимир Глазунов.
До побажань плідної роботи учасникам заходу – науковцям і громадським діячам –приєдналися також заступник міського голови м. Запоріжжя Валерій Еделєв, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова й голова ради ректорі вишів ІІІ-IV рівнів акредитації, ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Бєліков. Наталія Федорівна зачитала учасникам привітальну адресу, надіслану Міністерством молоді, фізичної культури та спорту України та вручила почесні грамоти Управління. Серед інших нагороджених активістів Запорізького краю відзначили й студенток факультету соціології та управління ЗНУ Юлію Швачкіну та Надію Потапову.
Після завершення урочистої частини заходу його роботу продовжили секційні засідання: «Патріотичне виховання в Україні» й «Міжнародний досвід патріотичного виховання молоді». У рамках діяльності першої з них перед присутніми виступили начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова, заступник обласного військового комісара обласного військового комісаріату Михайло Логвінов, завідувач лабораторії фізичного розвитку Інститут проблем виховання НАПН України Віталій Івашковський, начальник Управління військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні Товариства сприяння обороні України Юрій Чижмар тощо. У своїх доповідях вони висвітлили такі актуальні питання, як специфіка патріотичного виховання в умовах трансформації області в прикордонний регіон, патріотичне виховання як фактор національної безпеки та інші.
Також у роботі секції взяли участь представники ЗНУ. Декан факультету соціології та управління Максим Лепський розглянув вплив трансграничних взаємовідносин країн на патріотизм громадян України. «Традиції козацької педагогіки як засіб національно-патріотичної виховання» дослідив викладач кафедри теоретичних основ фізичної культури та спорту, президент Федерації козацьких бойових мистецтв «Спас» Олександр Притула. А професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Володимир Глазунов темою свого виступу обрав: «Роль громадянського суспільства в подоланні сучасної соціально-політичної кризи: загрози та можливості».
Велике зацікавлення в присутніх викликало оприлюднення результатів дослідження студентської молоді: «Патріотичне виховання молоді в умовах співробітництва та конфронтації у галузі транскордонних взаємовідносин країн», яке презентували студентки ЗНУ Юлія Швачкіна й Надія Потапова. Зокрема, вони зазначили, що подібне опитування студенти ФСУ вже шостий рік поспіль проводять серед молоді нашого університету. Порівняно з минулим роком, цьогорічне анкетування переконливо засвідчило зростання патріотичних настроїв серед студентства. Так, на питання, чи вважають вони себе патріотами, ствердно відповіли 68% опитаних, що на 15% більше ніж минулого разу.
Також викладачі та студенти ЗНУ взяли участь у роботі таких секцій, як: «Військово-патріотичне виховання як передумова національної безпеки. Традиції козацької педагогіки», «Виховний потенціал сучасної освіти як умова формування патріотизму особистості громадянина», «Державне управління та місцеве самоврядування у визначенні стратегії безпеки трансграничних відносин країн», «Соціальна мобілізація молоді у сталому розвитку суспільства», «Патріотизм як проблема життєдіяльності суспільства в умовах транскордонних відносин країн». Крім того, вони розглянули питання сучасного стану суспільства, передумови його інформаційної та духовної безпеки під час засідання круглого столу на тему: «Громадянське суспільство у вирішенні проблем інформаційної та духовної безпеки суспільства». У рамках цього заходу студентки факультету соціології та управління Оксана Ковтун, Ольга Сікорська й Надія Потапова презентували його учасникам авторський проект соціальної реклами регіонального патріотизму. Концепція їхньої роботи спрямована на формування силами соціальної реклами почуття гордості через смисловий зв'язок: «Я – мешканець Запоріжжя!».
За результатами роботи конференції її учасники ухвалили резолюцію, у який, зокрема, йшлося про необхідність звернення до Президента України, Верховної ради України й Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо подолання системної кризи, яка зараз панує у нашому суспільстві. Так, організатори заходу запропонували уряду нашої країни створювати й реалізовувати програми підготовки захисників Вітчизни, підтримувати консолідацію громадянського суспільства, прояви народної дипломатії, волонтерства тощо.

Таміла Тарасенко