Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ молоді науковці обговорили проблеми розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук

У ЗНУ молоді науковці обговорили проблеми розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук

01.12.2014 13:44 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет наукове товариство студентів аспірантів докторантів та молодих вчених

Понад 220 учасників зібрала в Запорізькому національному університеті ІІІ регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку медичних, фармацевтичних та природничих наук», яка відбулася 29 листопада. Хоча захід є регіональним, він набув такої популярності, що цього року взяти участь у ньому вирішили науковці з інших міст України. Зокрема, серед гостей нашого вишу було 10 представників Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (м.Київ).

Ініціатором проведення заходу стали представники Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Запорізького національного університету, до його організації долучилося і Студентське наукове товариство Запорізького державного медичного університету. Голова НТСАДМВ біологічного факультету ЗНУ Олена Попазова зазначила, що участь у конференції є чудовою нагодою для студентів отримати додаткові бали при вступі до магістратури, здобути досвід публічних виступів та отримати зворотній зв’язок щодо їхніх доповідей, а також налагодити контакти зі своїми колегами для обміну думками або спільних досліджень.
Відкриваючи конференцію, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук наголосив на актуальності теми конференції. «Медицина – це та галузь знань, без якої не може існувати сучасний світ. Ви не просто здійснюєте нові відкриття, але й сприяєте розвиткові суспільства», - зазначив Геннадій Миколайович, вітаючи учасників конференції. Приєднався до привітань і проректор з наукової роботи Запорізького державного медичного університету Валерій Туманський, який зазначив, що молоді науковці ЗНУ дуже активні та постійно ініціюють нові наукові заходи.
Звернулася до учасників конференції і декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Вона окреслила деякі проблеми сучасної науки, зокрема, згадала про питання фінансування досліджень. «У Запорізькому національному університеті зібралися люди, які закохані в науку, тож вони будуть продовжувати свій тернистий шлях, незважаючи на ті складнощі, що виникають під час їхньої роботи», - зазначила Людмила Олександрівна. Вона також повідомила про переваги проведення конференції, зокрема, про те, що її учасники можуть не тільки ділитися досвідом, але й обмінюватися реактивами та препаратами, необхідними для їхньої роботи.
Із побажаннями плідної роботи до молодих дослідників звернулася голова ради молодих вчених біологічного факультету Вікторія Генчева, яка зазначила, що конференція, на якій вони присутні, - потужний майданчик для обміну думками і професійного розвитку.
Після пленарного засідання робота конференції продовжилася за сімома секціями: «Генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво, прикладна ботаніка та фізіологія рослин»; «Фармакогнозія»; «Фармакологія»; «Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, пошук біологічно активних речовин»; «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія, фізіологія людини і тварин»; «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика»; «Природокористування та охорона навколишнього середовища, мисливствознавство та іхтіологія, екологія».
Обговорення доповідей відбувалося дуже жваво, молодим науковцям їхні колеги та наукові керівники ставили багато запитань про практичне застосування результатів досліджень, про вартість речовин, які використовувалися під час наукових експериментів, про вплив запорізької екології на родючість рослин тощо.
Найкращі доповідачі в кожній із секцій були відзначені грамотами та дипломами, а подарунком для гостей нашого вишу стала екскурсія до Природознавчого музею ЗНУ. Окрім того, всі охочі мали можливість ознайомитися з тематичною літературою, виставку якої підготували працівники Наукової бібліотеки Запорізького національного університету.
За результатами проведення ІІІ регіональної науково-практичної конференції молоді науковці вирішили опублікувати тексти найкращих доповідей у фаховому виданні «Вісник ЗНУ: Біологічні науки» та в електронному журналі «Актуальні питання біології, екології та хімії». А обговорити свої нові досягнення вони зможуть вже навесні під час проведення в Запорізькому національному університеті щорічної конференції «Молода наука».

Схожі новини