Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедрі акторської майстерності ЗНУ виповнилося 15 років

Кафедрі акторської майстерності ЗНУ виповнилося 15 років

04.12.2014 12:17 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології Театральне мистецтво ювілей кафедра акторської майстерності

3 грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ святкували ювілей – 15-річчя від дня заснування кафедри акторської майстерності. Під час урочистого заходу започаткували нову традицію: збирати в Театральній кав'ярні гостей – відомих запорізьких режисерів, акторів, педагогів, письменників - аби поспілкуватися з ними та дізнатися про секрети їхнього успіху.

За столиками на сцені зібралися художній керівник Запорізького академічного обласного театру молоді Геннадій Фортус, головний диригент Академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії В’ячеслав Редя, керівник музичної частини Запорізького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. В.Магара Наталія Боєва, голова Запорізької організації Національної спілки художників України Ірина Гресик і письменник, член Національної спілки письменників України Микола Білокопитов.
Ведучі творчого вечора – студенти напряму «Театральне мистецтво» Анастасія Ляшиченко та Євген Станицький привітали професорсько-викладацький склад кафедри акторської майстерності та факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, його студентів і випускників, а також коротко розповіли про історію створення та підсумки роботи спеціальності.
За невеликий період свого існування кафедра акторської майстерності підготувала і випустила понад 150 молодих акторів театру та кіно, хореографів, вокалістів, які працюють сьогодні в усіх театрах нашого міста. Присутні також згадали імена людей, завдяки яким були створені цей творчий напрям і кафедра у ЗНУ, і висловили вдячність на адресу колишнього ректора нашого університету В’ячеслава Толока (нині покійного), колишнього декана факультету СПП Людмили Міщик, а також нинішніх керівників творчих курсів, які всі 15 років незмінно працюють на кафедрі - Олександра Короля, Геннадія Фортуса та інших.
Під час свята відомі діячі мистецтва, які завітали до Театральної кав'ярні, розповіли учасникам вечора про власну діяльність і поділилися із молоддю секретами, як досягти успіху. Заслужений діяч мистецтв України Геннадій Фортус згадав своє перше прослуховування під новорічною ялинкою у присутності тодішнього керівника Запорізького театру юного глядача Олександра Короля, першу довгоочікувану роль, яку зіграв на сцені ТЮЗу на початку 80-х рр. минулого століття. Сьогодні Геннадій Фортус очолює цей театр і керує 2 курсом студентів напряму «Театральне мистецтво». Він любить свою професію і з задоволенням передає власний акторський та режисерський досвід молодому поколінню. У багатьох країнах світу виступав відомий Народний артист України, художній керівник симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії В’ячеслав Редя. Уривки його виступів змогли побачити учасники зустрічі у відеозаписі, який демонструвався під час творчого вечора. Гість згадав виступи свого творчого колективу на сцені запорізьких та інших концертних залів: пам’ятними залишилися вечори за участі відомих співаків, таких як Валерій Ободзинський, гастролі у Сербії на сцені Національного театру «Народно позоріште» тощо.
Також учасникам свята була представлена відео-виставка картин відомої запорізької художниці Ірини Гресик. Перегляд чудових робіт, зроблених у теплих жовтогарячих тонах, супроводжувала музична композиція у виконанні студентів Євгена Пономарьова, Олександри Неборак та Олени Кулініч. Були представлені й уривки робіт композитора, лауреата премії І. Паторжинського Наталії Боєвої. Зокрема, глядачі змогли побачити й почути музичну композицію з вистави для дітей «Івасик-Телесик», створеної у співавторстві з молодим режисером-постановником театру ім. В. Магара Русланом Проценко. Наталія Іванівна поділилася з присутніми деякими секретами своєї творчої діяльності, зокрема, розповіла як із дитячого жартівливого розспівування можна створити справжній мюзикл.
Письменник-гуморист Микола Білокопитов познайомив молодь із напрямом своєї творчості, показавши, як із підслуханих моментів реального життя народжуються цікаві оповіді. Він подарував збірки своїх книжок із автографом ювілярам факультету соціальної педагогіки та психології.
Студенти, у свою чергу, представили свої таланти і напрацювання. Святкові вечорниці у виконанні першокурсників розпочали концертну програму. На сцені виступили студенти Анна Слаковенко, яка виконала уривок із твору Т.Шевченка «Сова», Катерина Россолова з арією «Хабанера» з опери Ж.Бізе «Кармен». Жартівливий «Дует кішок» Д.Россіні прозвучав у виконанні Катерини Процак і Анни Акішиної, Євген Станицький та Аліна Тотьмяніна представили хореографічну композицію з вистави «Аліса у країні чудес», а Євген Славінський виконав пісню «Чорнобривці».
На завершення святкового вечора декан факультету СПП Ольга Пономаренко і завідувач кафедри акторської майстерності Галина Локарєва привітали присутніх зі святом і подякували гостям за участь у засіданні Театрального кафе та добрі поради, які старші наставники дали молодим акторам.

Олена Хлистун

Схожі новини