Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти економічного факультету поділилися з викладачами своїм баченням навчального процесу

22.12.2014 10:24 Все Факультети Економічний економічний факультет навчання семінар

«Економічна освіта в ЗНУ: навчальний процес очима студентів економічного факультету» – таку назву мав захід, який 19 грудня зібрав разом проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, декана Аллу Череп, викладачів та студентів. Систематичне проведення наукових і науково-практичних семінарів – невід’ємна частина навчального процесу цього факультету, вони, здебільшого, присвячені вивченню сучасних макро- і мікроекономічним процесів у нашій країні та світі. Запропонована ж тема, на думку учасників зібрання, в світлі імплементації нового Закону України «Про вищу освіту», набуває не меншої актуальності.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, вітаючи учасників семінару, наголосив, що проведення цього заходу – яскраве свідчення того, що метою професорсько-викладацького складу економічного факультету є плідна співпраця зі студентами. На думку Геннадія Миколайовича, аби майбутні фахівці отримали міцні й актуальні знання, викладачі мають, перш за все навчити студентів мислити й самостійно знаходити потрібну інформацію. Також Геннадій Васильчук підкреслив, що навчальний процес не може бути успішним без виховної складової. Виконати ці завдання можливо лише врахувавши точку зору студентів з приводу методів навчання, розкладу занять, використання викладачами інноваційних підходів під час проведення лекцій і практичних занять тощо.
Цю точку зору цілком поділяє і декан економічного факультету Алла Череп. Алла Василівна подякувала голові факультетської науково-методичної ради, доценту кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Івану Колобердянку, який став ініціатором проведення цього заходу. «Ми маємо не лише надавати нашим студентам найактуальніші знання, але й допомагати їм здобувати практичні навички, які б допомогли їм бути конкурентоспроможними на сучасному ринку праці. Це можливо за умови зацікавленості самих майбутніх фахівців у плідній співпраці з викладачами. Тому нам настільки важливо дізнатися їхню думку щодо того, як найкраще налагодити навчальний процес, аби він відповідав усім сучасним міжнародним вимогам, адже саме зараз наша освіта перебуває у стадії євроінтеграції», – наголосила Алла Череп.
Першим серед учасників семінару із доповіддю виступив доцент Іван Колобердянко, який наголосив, що впровадження інноваційних технологій у навчання – необхідна умова успішності й актуальності викладання економічних дисциплін, особливо у світлі реформування діяльності ВНЗ відповідно до недавно ухваленого нового Закону Україну «Про вищу освіту». Висловили свої думки і студенти Дмитро Візіренко й Ангеліна Голянчук та магістранти Олександр Коробов, Сергій Медвідь, Юлія Редька, Артем Дроздов і Дмитро Оліфіренко. Вони запропонували учасникам заходу для обговорення такі питання, як євроінтеграція навчального процесу, переваги й недоліки навчання на окремих спеціальностях, сучасні технології, які застосовують під час занять викладачі, проблеми застосування програмного забезпечення під час опанування окремих дисциплін, а також складнощі у сприйнятті матеріалу на курсах, які викладаються англійською мовою. Їхні доповіді викликали неабияке зацікавлення у слухачів, а деякі тези стали приводом для плідних дискусій, у яких взяли участь як викладачі, так і студенти.
Наприкінці семінару Іван Колобердянко подякував його учасникам за активність і небайдужість до такої актуальної проблеми, як модернізація навчального процесу. Він висловив переконання, що участь у таких заходах однаково корисна як для студентів, так і для представників професорсько-викладацького складу, які почули думки молоді з багатьох важливих приводів. Також присутні в аудиторії ухвалили резолюцію, у якій йшлося про подальшу модернізацію навчального процесу на факультеті відповідно до вимог, які ставить перед нашим вишем євроінтеграція вітчизняної освіти.

Таміла Тарасенко
Олександр Коробов