Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили проблеми, досвід та перспективи волонтерського руху

У ЗНУ обговорили проблеми, досвід та перспективи волонтерського руху

23.12.2014 10:03 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП круглий стіл з волонтерства

22 грудня в Запорізькому національному університеті на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулось засідання круглого столу «Волонтерська діяльність в Україні: проблеми, досвід, перспективи» за участю міських та університетських волонтерських, благодійних та громадських організацій.

Організаторами цього заходу виступили Запорізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ. До участі у круглому столі були запрошені представники більшості міських та університетських волонтерських та громадських організацій, серед яких: запорізькі міський та обласний центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; запорізька обласна організація товариства Червоного Хреста України; ЗДБФЕОЦ «Мазаль Тов», Волонтерський рух «Твори добро, Україна!»; представники волонтерського сектору «Студентське серце» факультету соціології та управління ЗНУ; організатори волонтерського руху на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ; БФ «Сподівання»; Запорізький обласний центр праці для молоді; ЗОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»; Запорізька обласна громадська організація «Флоренс»; Запорізька міська молодіжна громадська організація «СТЕП» та Волонтерська група «Angels».
За словами організаторів цієї зустрічі, основна мета заходу - обговорити проблеми, досвід і перспективи волонтерської діяльності та популяризувати волонтерський рух серед студентської молоді. Під час зустрічі учасники поділились власним досвідом діяльності в галузі волонтерського руху, обговорили проблеми, які постають перед волонтерськими організаціями щодо їх діяльності, та визначили перспективи майбутньої співпраці.
Так, завідувач кафедрою соціальної педагогіки, організатор волонтерського руху факультету соціальної педагогіки та психології Наталія Заверико відзначила, що волонтерський рух, який останнім часом набирає обертів стикається з безліччю перешкод та проблем. Серед них - несистематичність волонтерських акцій і їх формалізованість. Щоб залучити більшу кількість студентів до волонтерства, на факультеті соціальної педагогіки та психології активно займаються волонтерською роботою в різних напрямах: це робота з дітьми, з підлітками та молоддю. Також одним із важливих напрямків діяльності є робота з дітьми-сиротами, з дітьми з особливими потребами у різних формах: це ігрові методи роботи, консультації для батьків дітей-інвалідів, збір літератури, канцтоварів та необхідних речей.
На думку провідного спеціаліста Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксани Семененко, головними проблемами у волонтерській діяльності є: мотивація волонтерів, неможливість запропонувати систематичну волонтерську діяльність та неможливість розрахувати час для проведення профілактичної соціальної роботи з навчальними закладами. Актуальним є розширення списку можливих напрямків волонтерської роботи, серед яких кожен волонтер зможе обрати собі ту роботу, яка буде йому цікава. Фахівець також звернула увагу на основні напрямки діяльності Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, серед яких: діяльність школи волонтерів та підготовка телефонних консультантів для роботи на телефонах довіри та в службі екстреної психологічної допомоги.
Своїм досвідом впровадження волонтерського руху на факультеті соціології та управління поділилась куратор волонтерського сектору ФСУ Ганна Бойко та голова волонтерського сектору «Студентське серце» на ФСУ Анна Аранжій, які розповіли про реалізацію систематичної роботи студентів з волонтерськими організаціями та відзначили найголовніші проблеми, з якими стикаються волонтери – це ресурси, час, мотивація, недостатність фінансової та невідповідність реальному стану речей очікувань волонтерів під час роботи в тій чи іншій громадській організації.
Про соціальний проект «Особова книжка волонтера» розповіла в.о. директора Запорізького обласного центру праці для молоді Валерія Овчарова, яка зазначила, що цей проект був започаткований на факультеті соціології та управління ЗНУ та зараз реалізується на міському рівні. За словами Валерії, цей документ в майбутньому допоможе студентам працевлаштуватись. Він містить інформацію про досвід громадської діяльності, освіту, наявність нагород, відзнак та участь у навчальних тренінгах.
Під час виступів звучали й думки практиків, зокрема, керівника волонтерського руху «Твори добро, Україно!» Оксани Левченко, яка розповіла про досвід мотивації волонтерів за допомогою анкетування, а також соціальні проекти «Волонтерський інфолист» та «Щорічна ярмарка волонтерських проектів», на якій волонтери мають можливість ознайомитись із останніми пропозиціями у цій сфері та в неформальній атмосфері поспілкуватись з представниками громадських та благодійних організацій.

Олена Переверзєва

Схожі новини