Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці юридичного факультету взяли участь у створенні новітніх підручників європейського рівня

27.12.2014 10:08 Юридичний факультет навчання міжнародна діяльність

У рамках проекту «Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні» Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) безкоштовно розповсюджує серед вищих навчальних закладів нашої держави новітні підручники з фундаментальних правових дисциплін. Професорсько-викладацький склад юридичного факультету ЗНУ також отримав три підручники: «Кримінальний процес», «Кримінальне право» й «Загальне адміністративне право», які були створені провідними вітчизняними науковцями із врахуванням сучасної європейської правової доктрини. Ці книги передані до Наукової бібліотеки нашого вишу, де з ними зможуть ознайомитися всі охочі.

За словами декана юридичного факультету, професора Тетяни Коломоєць, під час написання цих підручників організатори й учасники проекту мали на меті якнайкраще підготувати студентів до майбутньої практичної діяльності із врахуванням найсучасніших вимог, які ставить перед фахівцями юридичної галузі сьогодення. Тож до навчальних посібників увійшов не лише розгляд доктрини європейського права, але й приклади із судової практики, визначення основних термінів, погляди представників різних наукових шкіл на важливі правові питання тощо.
Цікаво, що до створення цих підручників долучилися і представники Запорізького національного університету: до творчого колективу авторів підручника з кримінального права увійшов професор кафедри кримінального права та правосуддя Олександр Дудоров, а рецензентом навчального посібника із загального адміністративного права стала сама Тетяна Олександрівна.
До речі, усі навчальні посібники були підготовлені та розповсюджуються під керівництвом координатора проектів ОБСЄ в Україні - програми цієї організації, спрямовані на розвиток юридичної науки в нашій державі, тривають з 2005 року. За цей час їх учасники провели низку досліджень та дійшли висновку, що необхідно підвищити стандарт юридичної освіти в Україні, прирівнявши його до європейських зразків. Тож, крім створення власне навчальних посібників, у рамках міжнародного проекту відбувається масштабне обговорення створення програм навчальних правових дисциплін. До цих заходів залучаються як фахівці-практики, так і викладачі відповідних дисциплін провідних вітчизняних вишів.
Так, подібне обговорення нещодавно (5-7 грудня) відбулося під час роботи Зимової школи з адміністративного права в Одесі. Активну участь у дискусіях із важливих освітніх питань взяли й представники Запорізького національного університету: декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць й асистент кафедри кримінального права та правосуддя Вікторія Бокша.

Таміла Тарасенко