Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультету провели тиждень країнознавства

На історичному факультету провели тиждень країнознавства

30.12.2014 10:38 Історичний факультет тиждень країнознавства

Останній тиждень грудня на історичному факультеті був приурочений до Дня працівників дипломатичної служби України. Ініціаторами святкування тижня країнознавства виступили викладачі кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин і студенти напряму підготовки «Країнознавство».

На стендах історичного факультету були розміщені інформативні стіннівки, у яких студенти-країнознавці висловили власне бачення професії дипломата.
У межах тематичного тижня був проведений круглий стіл на тему «Проблеми реалізації Декларації прав людини у сучасних умовах (правозахисний аспект)». Майбутні фахівці із країнознавства та історії отримали можливість перевірити здобуті під час навчання знання на практиці. Захід проходив у форматі дебатів, участь у яких взяли три команди (по три учасника в кожній). До складу суддівського журі увійшли викладачі кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин – професор Олександр Давлєтов, доцент кафедри Андрій Омельченко та викладач Катерина Шимкевич.
Учасники дебатів дискутували з гострих та актуальних питань сьогодення: відповість Декларації прав людини сучасним умовам розвитку системи міжнародних відносин, дієвість правозахисних механізмів під час локальних конфліктів у колишній Югославії, Сирії та Україні, феномен волонтерського руху тощо. Треба зазначити, що аргументація учасників команд щодо наведеного кола проблем була чіткою, обґрунтованою, із залученням історичних передумов. Результати дебатів будуть відображені у студентських наукових публікаціях та аналітичних довідках, які увійдуть до збірника «Молода наука», що друкується на історичному факультеті.
У рамках заходів цього тижня також відбулася музична перерва, яка передбачала конкурси та веселі жарти. Ведучими заходу стали голова Студентської ради історичного факультету Максим Касьян та студентка четвертого курсу напряму підготовки «Країнознавство» Юлія Самойленко, які провели із присутніми інтелектуальну вікторину. Відповідали на питання студенти і викладачі, за що отримали солодкі подарунки. Родзинкою заходу став виступ студентки першого курсу Сюсен Алієвої, яка на скрипці виконала музичну композицію і за це отримала хвилю бурхливих оплесків.
Наостанок всі присутні були запрошені взяти участь у «дипломатичному чаюванні». У ході спілкування за круглим столом студенти обговорили важливі питання країнознавства та міжнародних відносин, провели низку конкурсів та вікторин.
Завершила тиждень країнознавства зустріч викладачів кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин із випускниками-країнознавцями. Вона проводилася вперше, але має стати щорічною.

Історичний факультет

Схожі новини