Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспірант ЗНУ – чемпіон Європи та світу Олександр Надтока став кращим спортсменом року

Аспірант ЗНУ – чемпіон Європи та світу Олександр Надтока став кращим спортсменом року

08.01.2015 12:25 Все Факультети Фізичного виховання

У Запоріжжі під егідою обласного відділення Асоціації спортивних журналістів України та газети «Запорізька правда» пройшов щорічний референдум «Лауреати спортивного року». Традиційно, спортивні журналісти та функціонери називають свої варіанти трьох кращих спортсменів, тренерів та окремо команд з ігрових видів спорту. Цього року в голосуванні взяли участь 33 респонденти. За перше місце претендентам нараховувалося 3 голоси, за друге – 2, за третє – 1.

За підсумками голосування кращим спортсменом 2014 року став веслувальник Олександр Надтока – 23-річний аспірант Запорізького національного університету. Саме у 2014-му йому вдалося оформити золотий дубль на найпрестижніших змаганнях сезону – Чемпіонаті Європи та світу. Престижні нагороди аспірант ЗНУ здобув у складі екіпажу парної четвірки разом із Іваном Довгодько, Артемом Морозовим та Дмитром Михаєм. Крім того, на Чемпіонаті світу квартет встановив новий світовий рекорд – 5 хвилин та 32.26. Це перше золото, отримане нашим екіпажем у класі чоловічої парної четвірки за всю історію незалежної України, а також перша нагорода збірної України на чемпіонатах світу за останні три роки.
У голосуванні Олександр Надтока набрав 42 бали, чим суттєво обійшов всіх інших претендентів.
До речі, перше місце в категорії «кращий тренер» із результатом у 35 балів посів заслужений тренер України, наставник Олександра Надтоки - доктор педагогічних наук, завідувач кафедри олімпійського та професійного спорту Запорізького національного університету Андрій Сватьєв.
Друге місце референдуму з 24 балами посіла випускниця Запорізького національного університету – дзюдоїстка Марина Черняк. Цього року вона отримала три срібла на турнірі зі світової серії Гран-Прі, золото та бронзу Кубка Європи. А найвищим досягненням дівчини стала бронзова медаль найпрестижнішого турніру континенту – чемпіонату Європи. Медаль Марини Черняк на цьому чемпіонаті стала не лише першою нагородою такого рівня у кар’єрі спортсменки, але й першою медаллю чемпіонату Європи у ваговій категорії до 48 кг в історії українського дзюдо.
Поступилася всього одним балом Марині Черняк та посіла третю позицію щорічного референдуму, студентка Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету Єлизавета Бабій (у неї 23 бали).
Єлизавета у 2014 році здобула золото ІІ юнацьких Олімпійських ігор в Нанкіні (тренер – майстер спорту міжнародного класу, багаторазова чемпіонка України, Європи та світу з легкої атлетики, доцент кафедри фізичного виховання Запорізького національного університету Вікторія Бабій). Причому у фіналі дівчина змогла на 10 см перестрибнути свій особистий рекорд, встановивши рекорд на позначці 6 м 26 см. Нагороду без перебільшення можна вважати історичною, як для спортсменки, так і для Запорізької області. Ця медаль стала першою міжнародною нагородою у скарбничці Єлизавети, а для регіону – першою медаллю Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики.
Варто відзначити, що Єлизавета опинилася у трійці кращих спортсменів у віковій категорії «юніори» на традиційних Різдвяних стартах СДЮШОР «Металург» з легкої атлетики на призи бронзових призерів Олімпійських ігор Марії Ремінь та Олесі Повх.
Ще одну нагороду – а саме «срібло» референдуму здобули спортсменки Запорізького національного університету з «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ», яка в минулому сезоні завоювала бронзові медалі чемпіонату та Кубку України. Вихованці Ігоря Філіштинського отримали від учасників 45 балів.