Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професори Федір та Галина Турченки видали книгу «Проект Новоросія 1764-2014 роки. Ювілей на крові»

Професори Федір та Галина Турченки видали книгу «Проект Новоросія 1764-2014 роки. Ювілей на крові»

08.01.2015 12:35

Видання науковці ЗНУ адресували, зокрема представникам Збройних сил України (учасникам антитерористичної операції, що триває на Сході нашої країни) та широкому загалу читачів. Відомі вчені-історики нашого вишу у своїй книзі розглянули історичні передумови виникнення у 1764 році в Російській імперії проекту «Новоросія», а також – спроби його реалізації в царській Росії з XVIII до початку ХХ століття.

Крім того, у їхній праці наводяться переконливі докази, що цієї ж політичної позиції дотримувалися високо урядовці Тимчасового уряду в 1917 році, керівництво СРСР та сучасної Росії. Саме з точки зору втілення у життя цього політичного проекту науковці розглядають 250-річну історію взаємин між українським і російським народами. У зазначеній праці наводиться багато фактів, зокрема статистичних та картографічних даних, які характеризують особливості та особливо – спільні ризики політики російських режимів щодо нашої держави.
На думку Федора і Галини Турченків, ця книга буде цікавою для всіх, хто хоче не лише дізнатися більше по витоки «гібридної війни», яка зараз точиться на Донбасі. Також вона може стати надійним підґрунтям для можливих прогнозів щодо можливого розвитку подій на Сході нашої країни.
Придбати книгу може кожен охочий, звернувшись на кафедру новітньої історії України Запорізького національного університету (пр. Леніна, 74; 5 навчальний корпус, аудиторія 323).