Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили питання етики в аудиторській діяльності

У ЗНУ обговорили питання етики в аудиторській діяльності

24.01.2015 13:30 Економічний факультет

21 січня відбувся науково-практичний семінар на тему: «Аудиторська діяльність: стан та сучасні тенденції розвитку професійної етики». Захід організували та провели представники кафедри обліку і аудиту Запорізького національного університету за участю Запорізького територіального відділення спілки аудиторів України та Інформаційно-методичного центру "Аудит Запоріжжя".

Відкрила науково-практичний семінар декан економічного факультету ЗНУ, професор Алла Череп, яка визначила актуальність теми та практичну цінність наукового заходу.
У роботі семінару активну участь взяли проректор з наукової роботи ЗНУ, Геннадій Васильчук, заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко, начальник відділу інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів ДФІ у Запорізькій області Валерій Барвінський, начальник відділу аудиту ЗОДА Олена Пушкарьова, начальник відділу аудиту ЗНУ Наталя Чистякова, директор РФПП у Запорізькій області Володимир Степаненко, керівник регіонального представництва «Баланс Клуб» у Запорізькій області Ірина Нефьодова.
Під час семінару доповідачами були окреслені проблемні аспекти та тенденції професійної етики аудиторів в Україні та визначені шляхи їх вирішення.
Директор ТОВ «Альянсаудит» Ольга Рубітель відзначила, що головним лейтмотивом професійної етики в аудиті є довіра суспільства до аудитора; старший викладач кафедри економічної теорії та підприємництва ЗНТУ, директор ТОВ «Аудит Системс-Україна» Володимир Стоєв порушив тему конфіденційності в діяльності аудитора; доцент кафедри обліку і аудиту КПУ, генеральний директор ТОВ "АУДІТ-ВІД та Ко" Володимир Драч окреслив коло питань, пов’язаних з визначенням плати за аудиторські послуги. Інші представники керівництв ТОВ «Великі справи», ТОВ АФ «Капітал» та ТОВ «ЕКОНОМ-БІЗНЕС» присвятили свої виступи розгляду питань щодо принципів об’єктивності аудитора, розв’язання конфліктів інтересів відповідно до Кодексу етики, а також методам оцінки ділової репутації та професіоналізму як головних критеріїв у виборі аудиторської фірми.
На науковому заході до обговорення були представлені доповіді студенток 3 курсу спеціальності «Облік і аудит»: Ксенії Комарової (гр. 3592-1) «Реалізація принципу чесності в аудиторській діяльності», Маргарити Піун (гр. 3592-1) «Особливості маркетингу аудиторських послуг в Україні» та Кристини Коровкіної (3592-2) «Реалізація незалежності аудиторської діяльності в контексті професійної етики аудитора».
Особливістю даного науково-практичного семінару були театралізовані студентами ситуації з аудиторської практики, що відображали порушення норм професійної етики. Аудитори-практики взяли активну участь в обговоренні продемонстрованих ситуацій та запропонували способи їх вирішення.
Студенти отримали змогу поспілкуватись з аудиторами, директорами та бухгалтерами підприємств Запорізької області, знайшли відповіді на питання, які їх цікавили, та вислухали поради своїх майбутніх колег. Молодь дуже вдячна викладачам кафедри обліку та аудиту, особисто професору кафедри обліку та аудиту ЗНУ Нелі Проскуріній і старшому викладачу кафедри обліку та аудиту ЗНУ Вікторії Гринь за можливість підвищення рівня своїх знать в даній галузі.

Наталія Горькава, студентка економічного факультету