Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели презентацію мультимедійної поеми «Євролюція» Валентина Бугрима

У ЗНУ провели презентацію мультимедійної поеми «Євролюція» Валентина Бугрима

02.02.2015 13:00 Наукова бібліотека ЗНУ презентація

У Науковій бібліотеці Запорізького національного університету з’явилась перша частина мультимедійної поеми «Євролюція», презентована освітньому закладу її автором доктором філософії, завідувачем кафедри електронних ЗМІ та реклами Українського телерадіопресінституту Валентином Бугримом (Благомиром Майданним).

Сам автор характеризує цей твір як «епічну революційну поему» в основу якої покладені факти, які він «бачив, чув, співдіяв, відчував, говорив, сприймав, фіксував, читав» як учасник Народних Віче і подій на Майдані.
У творі «Євролюція» не лише поєднані поетика та публіцистика, але й застосовані елементи мультимедійності. Такий прийом викладення фактів, які стосуються переламних подій в історії держави, було здійснено з метою підвищення емоційності сприйняття та підкріплено достовірно-документальним способом, зокрема автор наводить хронологічні дати написання, зазначає джерела у ЗМІ, що висвітлювали події Революції гідності тощо. Тож допитливий читач може не тільки простежити як змінювалась країна за відчуттями однієї людини, але й самостійно ознайомитись, як ті ж самі події висвітлювались українськими та міжнародними журналістами.
Цікавим моментом твору є також порівняння автора подій новітньої історії України зі іншими історичними паралелями: «Євромайдан 2013/2014рр. у столиці України, у самому її серці, центрі Києва на м. Незалежності і Хрещатику – це, по суті, сучасна Запорізька Січ із поділом на сотні, з високою самоорганізацією, демократією та дисципліною…». Часом автор також звертається до поезії Тараса Шевченка, котрий став одним із символів боротьби, духовним гетьманом Майдану.
«Євролюція» – це погляд на події, якими минулої зими жила Україна, відображений в поезії, прозі, газетних заголовках, об’єктивних фактах і особистих відчуттях та переживаннях.

Алла Тернова,
доцент кафедри журналістики

Схожі новини