Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали представники посольства ФРН в Україні - Крістоф Вайль та Маттіас Кох

03.02.2015 10:12 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології посол ФРН візит

2 лютого до Запорізького національного університету з неофіційним візитом завітали Надзвичайний і Повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль та Генеральний консул ФРН в Дніпропетровську Маттіас Кох.

В рамках свого робочого візиту до Запорізької області посол ФРН пан Крістоф Вайль офіційно зустрівся із Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком та разом з ним побував в модульному містечку (Південний мікрорайон м. Запоріжжя).
Треба зазначити, що Надзвичайний і Повноважний посол ФРН в Україні Крістоф Вайль не вперше відвідує Запорізький національний університет. Так, останній його візит відбувся в травні 2013 року, під час якого обговорювались питання співробітництва нашого вишу з німецькими вищими навчальними закладами та організаціями, зокрема діяльність регіональної філії Гете-інституту на базі ЗНУ.
На зустріч із поважними гостями з посольства ФРН в Україні завітали представники адміністрації ЗНУ та підрозділів - проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук, заступник декана факультету соціології та управління з наукової роботи, стажер на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації з гуманітарних питань, кандидат соціологічних наук, доцент Едуард Гугнін, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Вікторія Вертегел, завідувач кафедри німецької філології, кандидат філологічних наук, доцент Сергій Вапіров і керівник Запорізької філії Гете-інституту, яка функціонує на базі ЗНУ, Юлія Романенко.
Пан Крістоф Вайль разом із керівництвом нашого університету обговорив суспільно-політичну ситуацію в Україні, умови навчання та проживання студентів із Криму, Донецької та Луганської областей, особливості їхньої інтеграції в навчальний процес та необхідність допомоги таким студентам. В свою чергу, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Геннадій Васильчук запевнив, що цим студентам, а їх близько 270 навчається у нашому виші, надають усіляку підтримку і планують робити це і надалі. За необхідності, університет своїм коштом їм забезпечує проживання у гуртожитку та харчування. «Наша принципова позиція полягає в тому, щоб всебічно підтримувати студентів і створювати всі необхідні умови для навчання», - додав Геннадій Васильчук.
У свою чергу, пан Крістоф Вайль поділився своїми враженнями від перебування у нашому виші, у Запоріжжі та інших регіонах України. Зокрема, його приємно вразила тепла і доброзичлива атмосфера, що панує у ЗНУ. Окрім того, він відзначив, що неоднаковим є сприйняття подій на Донбасі в різних регіонах України.
Під час спілкування із поважними гостями проректор Геннадій Васильчук подякував представникам посольства ФРН в Україні за підтримку нашої країни, регіону і співпрацю із нашим вишем. Він наголосив, що основними завданнями університету є забезпечення якісного навчального і виховного процесу, а також наукова діяльність. «Сьогодні нам є чим пишатись і що показати світовій громадськості», - додав Геннадій Миколайович.
У ході зустрічі декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна познайомила гостей із викладачами і роботою кафедри німецької філології та перекладу. Вона представила інформацію щодо структури факультету, кількості студентів і викладачів, спеціальностей, яким навчаються студенти на факультеті іноземної філології.
Під час свого перебування у ЗНУ пан Крістоф Вайль також встиг поспілкувався із студентами 1 курсу, які вивчають німецьку мову. Разом вони обговорили політичну ситуацію в Україні, питання гуманітарної підтримки та інші важливі аспекти українських реалій. Закордонний гість розповів студентам про позицію, яку займає Німеччина стосовно України та запевнив, що його країна і надалі буде підтримувати українців. Водночас посол висловив принципову позицію ФРН щодо необхідності реформ в нашій державі та створення економічної бази для енергетичної незалежності країни. Ці пункти привернули особливу увагу студентів і вони активно ставили питання послу ФРН у рамках теми, а також стосовно перспектив введення безвізового режиму для українців та розвитку взаємовідносин між Європейським Союзом та Україною.

Олена Переверзєва