Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освіту в ЗНУ здобувають 63 іноземних громадянина

Освіту в ЗНУ здобувають 63 іноземних громадянина

03.02.2015 16:14 Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами

На сьогодні у ЗНУ навчається 63 іноземних громадянина. Із них троє - в аспірантурі, восьмеро – на підготовчому відділенні та 52 особи отримують базову освіту практично на всіх факультетах нашого університету. Найбільша кількість студентів, які представляють інші держави, навчається на факультетах юридичному та фізичного виховання.

Студенти-іноземці, які навчаються у Запорізькому національному університеті представляють найрізноманітніші країни близького та далекого зарубіжжя – Марокко, Габон, Ірак, Туреччину, Вірменію, Грузію, Росію, Молдову, Туркменію, Узбекистан, Казахстан тощо. Їхнім навчанням у виші та перебуванням у Запоріжжі опікується відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ (І корпус, 26 аудиторія). Фахівці надають студентам консультації, допомагають в оформленні документів та підтримують у період адаптації до навчального процесу.
У 2014 році Запорізький національний університет у числі інших іноземних громадян зарахував на навчання 13 студентів, які прибули з територій Криму, Донецької та Луганської областей. Про навчання в університеті двох з них ми розповімо.
Айяд Ясер Маджед Мохаммад – 24-річний громадянин Йорданії (м. Аман) – навчається на 1 курсі історичного факультету (напрям підготовки «Країнознавство»). Свій вибір хлопець аргументує тим, що його улюбленим предметом є географія. Ясер вже склав майже всі заліки першої у його житті сесії, попереду іспити. Хлопець – наймолодший у родині серед 13 своїх інших братів і сестер. В Україну Ясер приїхав за рекомендацією свого брата, який здобував медичну освіту у вищому навчальному закладі м. Одеси. Після завершення навчання хлопець має намір залишитися в Україні і працювати в Посольстві, а ще мріє знайти свою другу половинку серед прекрасних українок. Студент любить подорожувати, встиг побувати у Туреччині, Єгипті, Сирії та Лівані. А ще одне його хобі – куховарити, особливо досконало готує улюблену страву його батьківщини – мансаф із рису, курятини, зелені, горіхів та особливого соусу.
Інша студентка ЗНУ, яка народилася в Азербаджані, – другокурсниця юридичного факультету Ляман Бєйларова. До Запоріжжя її родина приїхала вже давно, і з другого до четвертого класу дівчина навчалася у запорізькій школі. Проте закінчувала середню освіту вона вже на батьківщині. Навіть не вагаючись, Ляман твердо вирішила, що вищу освіту вона здобуватиме саме в Запорізькому національному університеті. Вона згадує, що на факультеті її зустріли дуже гостинно, навіть із однією з одногрупниць, з якою їх об’єднала щира дружба, разом їздили до Баку.
В майбутньому саме з юриспруденцією Ляман Бєйларова прагне пов’язати свою кар’єру. Водночас дівчина захоплюється високою модою та слідкує за світовими тенденціями у цій галузі.
За словами, провідного фахівця відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Алли Самойленко, наявність великої кількості іноземних студентів у ЗНУ є ознакою інтернаціоналізації освіти, входження нашого університету в світовий освітній простір і показником конкурентоспроможності вишу.

Марія Канцелярист

Схожі новини