Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП беруть участь у проектах проти насильства

Представники факультету СПП беруть участь у проектах проти насильства

04.02.2015 16:16 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Факультет соціальної педагогіки та психології зустріч Центр гендерної освіти

Сьогодні представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ взяли участь у презентації діяльності Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Запорізький національний на заході представляла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівник Центру гендерної освіти, який діє на базі факультету СПП, радник голови ЗОДА з гендерних питань Тетяна Голованова.

У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ігор Мещан, голова правління Запорізької обласної громадської організації «Об'єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ» Ірина Куратченко, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова та представники інших державних і недержавних організацій, які працюють в галузі попередження насильства та надання допомоги особам, постраждалим від насильства.
На початку заходу директор Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ігор Мещан зазначив, що питання попередження та вирішення насильства в сім’ї залишається одним із найактуальніших. Тому сьогодні досить важливою є взаємодія усіх органів влади та громадських організацій з метою подолання цих проблем.
Учасники прес-конференції розглянули напрями та методи взаємодії у вирішенні проблем насильства, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми та гендерної нерівності. З цього приводу керівник Центру гендерної освіти СПП Тетяна Голованова зазначила, що у Запорізькому національному університеті постійно ведеться робота з вирішення проблеми насильства у суспільстві: проводяться засідання круглих столів, гендерні форуми, конференції, фахівці аналізують законодавство нашої країни у даній галузі та розробляють нові програми, рекомендації, форми та методи боротьби з насильством у сім’ї. Тетяна Петрівна наголосила, що завдяки діяльності психологів та педагогів ЗНУ стає можливим сприяти обізнаності молоді нашого міста у цих питаннях, а відтак – зменшити кількість порушень їхніх прав.
Також під час зустрічі відбулася презентація нового молодіжного проекту «Самоповага та обізнаність як протидія насиллю», який присутнім представила його керівник – Анастасія Філоненко. Мета проекту – формування ненасильницької моделі поведінки серед молоді.
Не менш важливим є продовження реалізації проекту «Сім’я без насильства – майбутнє України», який спрямований на надання юридичної та психокорекційної допомоги жінкам, постраждалим від сімейного насильства. Голова правління ЗОГО «ОПП «Взаємодія» Ірина Куратченко представила присутнім результати роботи цього проекту, а також дослідження «Оцінка рівня поінформованості дівчат 10-19 років про насильство над жінками та послуги з попередження та/або припинення насильства». Під час заходу відбулося нагородження переможців конкурсу дитячих малюнків «Світ без насильства».

Олена Ярошенко

Схожі новини