Новини пресслужби ЗНУ / Новини / За умов надзвичайних ситуацій в укриттях ЗНУ можна розмістити 7 000 осіб

За умов надзвичайних ситуацій в укриттях ЗНУ можна розмістити 7 000 осіб

09.02.2015 10:57 Університет цивільний захист

Рішенням Кабінету Міністрів України № 47–р від 26.01.2015 р. «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації» на всій території України встановлюється режим підвищеної готовності єдиної державної системи цивільного захисту, а в Донецькій і Луганській областях – режим надзвичайної ситуації. В цих умовах особливої актуальності набуло питання забезпечення населення достатньою кількістю укриттів для захисту під час можливого виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного або соціального характеру. Керівництво ЗНУ і штаб цивільного захисту нашого університету відповідно до нормативних документів із ЦЗ установи заздалегідь подбали про укриття та про безпеку всіх, хто задіяний в навчальному і в робочому процесі на території нашого вишу.

Ми звернулися до провідного фахівця з питань надзвичайних ситуацій та ЦЗ штабу цивільного захисту університету Трифона Гапончука із проханням, аби він розповів про укриття, розміщені на території ЗНУ. За словами Трифона Кириловича, на території нашого вищого навчального закладу є можливість використовувати 13 об'єктів під укриття - підвали і цокольні приміщення усіх навчальних корпусів, університетських гуртожитків і комбінату громадського харчування «Тетянин день». Згідно з нормативними документами, на їх площі за потреби зможуть укритися до 7 000 осіб. Це достатньо для тієї кількості викладачів, співробітників і студентів, які перебувають водночас під час найбільшої навчально-робочої зміни в нашому університеті .
Крім того, фахівець з ЦЗ наголосив на тому, що для перебування людей в умовах НС повністю пристосовані підвальні приміщення в навчальних корпусах №№ 4 і 5: мають фільтро-вентиляційні установки, тож можуть використовуватись, за потреби, ще й як протирадіаційні укриття. В обох приміщеннях передбачені відділення для управління та власне укриття, медичні пункти, вбиральні й кімнати, де розміщені вентиляційні установки, які можуть працювати як від електроенергії, так і зусиллями тих, хто там перебуває. В укритті навчального корпусу №5 таких установок навіть два комплекти, але через його меншу площу, відповідно до норм, в обох приміщеннях можуть бути розміщені по 150-200 людей. Обидві структури можна підготувати до експлуатації потягом 10-12 годин. Тоді як переобладнання підвалів і цокольних поверхів інших будівель ЗНУ вкладається у 1-2 доби, при цьому доведеться виконати певний обсяг будівельних робіт.

Таміла Тарасенко