Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ відкрили аудиторію імені Віктора Чабаненка

На філологічному факультеті ЗНУ відкрили аудиторію імені Віктора Чабаненка

09.02.2015 15:20 Все Факультети Філологічний Філфак відкриття спеціалізованої аудиторії

9 лютого на філологічному факультеті ЗНУ відбулося урочисте відкриття спеціалізованої аудиторії на честь відомого українського мовознавця, літературознавця, поета, вченого, Заслуженого діяча науки і техніки, академіка вищої школи, професора філологічного факультету Запорізького національного університету Віктора Чабаненка.

Ініціаторами створення аудиторії імені професора Чабаненка виступили декан філологічного факультету Тамара Хом’як та викладачі факультету, які безпосередньо працювали із Віктором Антоновичем, – Юлія Кравченко, Ірина Бакаленко, Олеся Слижук, Ігор Ліпкевич та інші.
На урочисту подію, присвячену річниці від дня смерті видатного мовознавця нашого краю, завітали представники адміністрації ЗНУ, викладачі та студенти філологічного факультету. Розпочала захід декан філологічного факультету Тамара Хом’як, яка привітала студентів та викладачів з цією подією і побажала, щоб робота мовознавців нашого університету в аудиторії професора Віктора Чабаненка була плідною та успішною. У своїй промові Тамара Володимирівна зазначила, що життя Віктора Чабаненка було тісно пов’язане із Запорізьким національним університетом, він більше 10 років очолював філологічний факультет, а потім – кафедру. Також вона згадала здобутки Віктора Антоновича – дослідника Нижньої Наддніпрянщини, Великого Лугу, члена Національної спілки письменників України, Почесного голови Запорізького обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, зауваживши, що він був удостоєний премій Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури імені Павла Чубинського, Запорізького обласного Фонду культури імені Якова Новицького, Національної спілки письменників України та багатьох інших нагород.
У свою чергу, донька професора, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ЗНУ Мирослава Чабаненко висловила щиру вдячність всім, хто доклав зусиль до організації і відкриття аудиторії імені професора Чабаненка.
Почесне право перерізати стрічку надали проректору з наукової роботи, професору Геннадію Васильчуку та завідувачу кафедри української мови, професору Петрові Білоусенку (учню Віктора Чабаненка).
Одразу після відкриття аудиторії студентам презентували специфіку її діяльності: тут можна буде ознайомитися із життям і діяльністю видатного мовознавця, його творчим доробком, який в подальшому сім’я Віктора Антоновича планує поповнювати із власної бібліотеки.
У рамках дня пам’яті Віктора Чабаненка були проведені також Наукові читання «Особистість, учений, поет, громадський діяч».

Олена Переверзєва

Схожі новини