Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели засідання керівного складу цивільного захисту університету

У ЗНУ провели засідання керівного складу цивільного захисту університету

10.02.2015 15:41 Все Факультети Штаб цивільної оборони засідання

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання керівного складу цивільного захисту нашого вишу, присвячене питанням попередження надзвичайних ситуацій і функціонування університету в режимі НС. Захід очолив перший проректор, голова комісії з питань надзвичайних ситуацій Олександр Бондар. Серед його учасників були представники адміністрації вишу, керівники штабів цивільного захисту факультетів і структурних підрозділів ЗНУ, невоєнізованих формувань, а також інші особи, відповідальні за безпеку співробітників і студентів університету під час навчального і трудового процесу.

На початку заходу його учасникам роздали копії проекту протоколу рішення засідання, яке було завчасно винесено на загальне обговорення задля того, аби всі охочі могли внести до нього свої пропозиції та зауваження.
У своєму виступі перший проректор, голова комісії з питань надзвичайних ситуацій Олександр Бондар нагадав присутнім, що рішенням Кабінету Міністрів України № 47–р від 26.01.2015 р. «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації» на всій території України встановлюється режим підвищеної готовності єдиної державної системи цивільного захисту, а в Донецькій і Луганській областях – режим надзвичайної ситуації. У світлі цієї вимоги він окреслив низку питань із підсилення режиму захисту ЗНУ, які потребують негайного вирішення, у тому числі – проведення будівельних робіт із підготовки до експлуатації підвалів і цокольних поверхів корпусів і гуртожитків як масових укриттів. Також він зазначив, що всі органи системи ЦЗ у нашому університеті на 100% укомплектовані співробітниками і всі представники цих служб повністю забезпечені засобами індивідуального захисту.
Провідний фахівець із питань НС та ЦЗ Трифон Гапончук ознайомив учасників засідання із списком заходів, необхідних для переведення функціонування університету у режимі підвищеної готовності та забезпечення виконання вказівок Міністерства освіти і науки України та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України. Серед іншого, він наголосив на важливості своєчасного сповіщення й інформування співробітників і студентів, введення постійного чергування на засобах зв’язку, посилення охорони території студмістечка, забезпечення всіх викладачів і студентів засобами індивідуального захисту тощо.
Також під час засідання із доповідями виступили начальник протипожежної охорони Володимр Будко, старший виконроб, відповідальний за приведення укриттів до робочого стану Віктор Харнов, головний інженер Валентин Моцак, які доповіли про стан, у якому на сьогодні перебувають прості укриття, засоби пожежогасіння, інфраструктура ЗНУ тощо.
Наприкінці заходу його учасники одностайно проголосували за затвердження протоколу засідання, в якому визначалися найважливіші дії колективу ЗНУ щодо попередження НС, підготовки персоналу до дій у надзвичайних ситуаціях, посилення безпеки функціонування університету в режимі підвищеної готовності тощо.

Схожі новини